DieRoten.pl
Reklama

Pierwszy domowy mecz FCB Frauen w sezonie 23/24

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Już dziś swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/24 rozegrają piłkarki Bayernu Monachium, gdzie obowiązki trenera pełni Alexander Straus.

FC Bayern Frauen vs 1. FC Koeln (19:30)

Pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna w przypadku żeńskiej piłki dobiegła już końca. Z kolei już dziś wieczorem do akcji powracają zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Rywalkami zespołu prowadzonego przez Alexandra Strausa będzie 1. FC Koeln. Warto podkreślić, że dla monachijek będzie to pierwszy bój na własnym podwórku w sezonie 2023/24. Początek spotkania drugiej kolejki Google Pixel Frauen Bundesligi zaplanowano o 19:30.

− Drużyna z Kolonii wygląda dobrze, poprawiła się w porównaniu do zeszłego sezonu. Mają różne cechy w zespole i Natalię Padillę-Bidas, która wnosi dużo szybkości – powiedział przed meczem trener Straus.

− Ale jeśli osiągniemy oczekiwany wynik i zagramy na naszym normalnym poziomie, powinniśmy wygrać z Kolonią – podsumował Alexander Straus.

Dzisiejsze spotkanie Bayernu z Kolonią będzie można zobaczyć na kanałach Sport1, DAZN oraz na Magenta Sport. Co do kolejnego meczu ligowego, to monachijki swój trzeci mecz rozegrają 8 października przeciwko SGS Essen o 14:00.

Co do sytuacji kadrowej przed dzisiejszym starciem, trener Straus musi radzić sobie bez takich zawodniczek jak Carolin Simon (zerwane więzadło krzyżowe), Weronika Zawistowska (zerwane więzadło krzyżowe) i Cecilia Ran Runarsdottir (zwichnięcie rzepki).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...