Pierwsza porażka rezerw

Druga drużyna Bayernu w końcu musiała uznać wyższość rywali. Podopieczni Heiko Vogla ulegli w swoim 9. spotkaniu zespołowi VfR Garching 0:1 (0:0). Pomimo dominacji i bardzo dobrej gry, szczególnie w drugiej połowie FCB II po raz pierwszy straciło punkty. Jedyną bramkę w 65. minucie zdobył Mike Niebauer (65.).

"Jesteśmy naturalnie bardzo rozczarowani. Drużyna była bardzo mocno zaangażowana, ale na koniec przegraliśmy. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów w wyprowadzaniu piłki i marnowaliśmy swoje okazje z przodu." podsumowuje trener FCB II.

Podobnie jak w ostatnim zremisowanym spotkaniu z Wacker Burghausen (2:2) zespół rezerw był ustawiony dość ofensywnie (3-4-3). Doszło jednak do dwóch zmian personalnych. Po meczach kadry Niemiec U19 do pierwszego składu wrócił Niklas Dorsch (w miejsce Raphaela Obermaira), zaś miejsce Felixa Pohla zajął Tim Häußler.

Od początku młodzi Bawarczycy ruszyli do ataku; często utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg spotkania, lecz nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką gospodarzy. Jeden z nielicznych groźnych strzałów oddał Fabian Benko, uderzając piłkę z około 20 metrów (14.). Głęboko ustawione Garching odgryzało się od czasu do czasu szybkimi kontrami. Najgroźniejszą akcję gospodarze przeprowadzili w 23. minucie, lecz obrona FCB II wyjaśniła sytuację. Tuż przed przerwą świetną okazję na gola do szatni miał defensor FCB, Nicolas Feldhahn, lecz piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki.

Po zmianie stron Bayern prezentował się znacznie lepiej. Już w 52. minucie Marco Hingerl miał bardzo dobrą okazję, lecz został w powstrzymany. 7 minut później goście zmarnowali najlepszą okazję w meczu. Pierwszy strzał kapitana FCB II, Karla-Heinza Lappe został zablokowany zaś dobitka Benko została wybita z linii bramkowej. Bliski szczęścia w 62. minucie był Nicolas Fesser, lecz obrońca FCB minimalnie chybił głową. Gdy wydawało się, że bramka dla Bayernu jest tylko kwestią czasu Feldhahn głupio stracił piłkę i po podaniu Daniela Niebauera jedynego gola w meczu strzelił Mike Niebauer.

Bawarczycy starali się do końca zdobyć wyrównującego gola, lecz niestety ich wysiłki nie dały żadnych efektów. Po tej porażce Bayern II spadł na 3. miejsce w Regionallidze i do prowadzącego Unterhaching traci 9 punktów. Kolejne spotkanie podopieczni Heiko Vogla rozegrają 16 września, gdy na własnym boisku podejmą FC Memmingen.