DieRoten.pl
Reklama

Paul Wanner nowym rekordzistą w historii Bayernu

fot.
Reklama

Nie dalej jak dwa dni temu, klub ze stolicy Bawarii rozegrał swoje czwarte oficjalne spotkanie w ramach elitarnych rozgrywek Champions League.

Jak już dobrze wiemy, podopieczni Juliana Nagelsmanna w rewanżowym starciu Champions League pokonali na wyjeździe Viktorię Pilzno 4:2 i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej (po raz piętnasty z rzędu).

Warto wspomnieć, że z racji na liczne problemy kadrowe, trener mistrzów Niemiec musiał dokonać wielu zmian w jedenastce (poza kadrą znalazło się w końcu siedmiu graczy pierwszego składu). Z kolei w drugiej połowie meczu na Doosan Arenie, szansę gry otrzymał przede wszystkim Paul Wanner.

Co prawda 16-latek jest nominalnie ofensywnym pomocnikiem (może zagrać na kilku pozycjach), ale z racji na sytuację kadrową, utalentowany Niemiec został umieszczony na lewym wahadle, gdzie mimo wszystko pokazał się z dobrej strony.

− Paul nie jest wytrenowanym lewym obrońcą, ale na treningu wykonuje dobrą robotę. Uważam też, że zagrał dobrze z Viktorią – powiedział po meczu trener Nagelsmann.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że pojawiając się na boisku, Paul został najmłodszym zawodnikiem Bayernu w historii Ligi Mistrzów – Wanner miał zaledwie 16 lat, 9 miesięcy i 19 dni. Tym samym pomocnik pobił kolejny rekord bawarskiego klubu.

Najmłodsi piłkarze w historii Bayernu w Lidze Mistrzów:

1. Paul Wanner – 16 lat, 9 miesięcy i 19 dni.
2. Mathys Tel – 17 lat, 4 miesiące i 17 dni.
3.
Bright Arrey-Mbi – 17 lat, 8 miesięcy i 5 dni.
4.
Jamal Musiala – 17 lat, 8 miesięcy i 8 dni.
5.
David Alaba – 17 lat, 8 miesięcy i 13 dni.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...