DieRoten.pl
Reklama

Oxford: Lewandowski, Haaland i Schick najlepsi w lidze

fot.
Reklama

Jeśli pod uwagę wziąć 8 ostatnich lat w niemieckiej Bundeslidze, to nie ulega wszelkiej wątpliwości, że najlepszym napastnikiem w tym czasie jest Robert Lewandowski.

Biorąc pod uwagę osiem ostatnich sezonów ligowych, to Robert Lewandowski w 250 meczach strzelił w sumie 236 bramek oraz dołożył do tego dorobku 44 asyst. W tym czasie żaden inny zawodnik „nie wykręcił” lepszych liczb.

Jakiś czas temu w wywiadzie dla „The Telegraph” na temat napastników w Bundeslidze wypowiedział się Reece Oxford, który póki co miał już okazję mierzyć się z wieloma napastnikami (obecnie gra dla Augsburga). Zapytany o wskazanie najlepszych snajperów, Anglik wskazał na „Lewego”, Schicka i Haalanda.

− Najlepsi napastnicy w Bundeslidze? Lewandowski, Haaland i Schick. Robert posiada niesamowite liczby i co więcej ciężko jest go pokryć w polu karnym – powiedział stoper Augsburga.

− Nie jest jakimś szalonym wirtuozem sztuczek technicznych, aby Cię przedryblować, ale ciężko jest go pokryć, musisz wiedzieć i przewidzieć, gdzie się uda w polu karnym – dodał.

− Haaland jest młody i agresywny, ponadto jest szybki, jak na swoje warunki fizyczne. Schick również posiada wszystko, co niezbędne – jest szybki, wysoki i szybko odnajduje sobie miejsce w polu karnym – podsumował Reece Oxford.

Jeśli mowa o obecnej klasyfikacji strzeleckiej Bundesligi, to pierwsze miejsce z dorobkiem 33 bramek zajmuje Robert Lewandowski. Drugie miejsce zajmuje Patrik Schick z dorobkiem 21 goli, zaś stawkę zamyka Erling Haaland (18 trafień).

Źródło: The Telegraph
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...