DieRoten.pl

Ostatni uczestnik KMŚ poznany

01.02.2021, 07:50:36
Własne

Jak już wiemy dokładnie na początku lutego (w dniach 4-11 lutego) odbędzie się zaległy (za 2020 rok) międzynarodowy turniej Klubowych Mistrzostw Świata.

Z powodu pandemii koronawirusa oraz konieczności dokończenia klubowych rozgrywek na wszystkich kontynentach, Klubowe Mistrzostwa Świata nie mogły się odbyć w grudniu 2020 roku (jak to zwykle miało miejsce w poprzednich latach).

Tym samym FIFA podjęła wiele tygodni temu decyzję, że turniej został przełożony na początek lutego – kluby z całego świata powalczą o trofeum w dniach 4-11 lutego.

Przypominamy zarazem, że pierwotnie w turnieju miało wziąć udział łącznie siedem zespołów z różnych kontynentów, jednakże z powodu zagrożenia pandemicznego, Auckland City (Nowa Zelandia) zrezygnował z uczestnictwa w KMŚ. Warto również przypomnieć, że „Bawarczycy” jako zdobywcy Ligi Mistrzów z automatu znaleźli się w półfinale.

Jeśli mowa o uczestnikach, to w ubiegłą sobotę poznaliśmy ostatnią drużynę, która będzie rywalizować o Puchar Klubowych Mistrzostw Świata – zwycięzcą Copa Libertadores została ekipa SE Palmeiras, która podobnie jak Bayern rozpocznie rywalizację w półfinale. Pełna lista uczestników:

AFC (Azjatycka Konfederacja Piłkarska) – Ulsan Hyundai (Korea Płd.)
CAF (Afrykańska Konfederacja Piłkarska) – Al Ahly SC (Egipt)
CONCACAF – Tigres UANL (Meksyk)
CONMEBOL – SE Palmeiras (Brazylia)
UEFA – Bayern Monachium (Niemcy)
Gospodarz KMŚ – Al Duhail SC (Katar)

Jeśli mowa o drużynie rekordowego mistrza Niemiec, to podopieczni Hansiego Flicka zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata rozpoczną dopiero 8 lutego (poniedziałek) o 21:00. Rywalem FCB będzie zwycięzca dwumeczu Al Ahly SC vs Al Duhail SC.

Terminarz KMŚ:

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama01.02.2021 20:58
Nie widzę innej możliwości niż przewiezienia trofeum.
01.02.2021 13:50
Gabrielu, sprawdź proszę godziny rozpoczynania meczów, bo na stronie LiveOnSat.com są terminy rozpoczynania o dwie godziny wcześniejsze.
01.02.2021 09:58
Dobre godziny rozgrywania meczów:)