Ostatni test − Bayern podejmuje SSC Napoli

Po kilkudniowej przerwie, do akcji ponownie wkraczają dziś podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy w ubiegłą środę mierzyli się w sparingu z zespołem Borussii M'Gladbach.

Zwycięstwo Bayernu (kurs 2,01)

Po zaledwie trzydniowej przerwie, do akcji ponownie wkraczają dziś podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy w ubiegłą środę podejmowali na własnym podwórku w Monachium drużynę Borussii M'Gladbach.

Tym razem rywalem mistrzów Niemiec będzie SSC Napoli. Początek pojedynku z włoską ekipą na Allianz Arenie dokładnie o 16:30. Dla „Bawarczyków” będzie to zarazem ostatni mecz testowy przed pierwszym bojem o stawkę w I rundzie Pucharu Niemiec przeciwko Bremer SV (6 sierpnia).

Historia sięgająca końcówki lat 80'

Historia rywalizacji tych dwóch ekip nie jest tak bogata, tak jak w przypadku innych włoskich drużyn. Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez znany nam dobrze serwis „WorldFootball.net”, Bayern miał okazję stawać w szranki z SSC Napoli przy pięciu okazjach.

Bilans tychże spotkań przemawia nieznacznie na korzyść Włochów, albowiem neapolitańczycy wygrali 2-krotnie, podczas gdy pozostałe potyczki kończyły się remisem i jednym zwycięstwem bawarskiego klubu. Jeśli mowa o bramkach, to mistrzowie Niemiec zdobyli 6 i stracili 9 goli.

Po raz ostatni „Bawarczycy” mierzyli się z drużyną „Azzurri” w ramach towarzyskiego turnieju Audi Cup w 2017 roku − wówczas w starciu o 3. miejsce podopieczni Ancelottiego ulegli Napoli 2:0.

Z kolei jeśli mowa o pierwszym spotkaniu tych drużyn, to Bayern spotkał się z SSC 5 kwietnia 1989 roku w ramach półfinału Pucharu UEFA. Podopieczni Juppa Heynckesa nie podołali jednak zadaniu tamtego wieczoru i zostali ograni 2:0. Warto wspomnieć, że w meczu tym wystąpiły takie legendy jak Maradona czy Augenthaler.

Gwiazdy wkraczają do akcji

Od kilku dni przy Saebener Strasse trenuje już pierwsza zawodników, która powróciła do klubu po zakończeniu urlopu. Mowa o takich graczach jak Robert LewandowskiBenjamin PavardKingsley ComanNiklas SueleLeroy SaneLeon Goretzka, Thomas Mueller oraz Jamal Musiala.

Mimo wszystko w pojedynku z Napoli należy wykluczyć Muellera oraz Suele, co zostało potwierdzone przez klub. Co do reszty graczy, to zgodnie z zapowiedziami Juliana Nagelsmanna, każdy z nich otrzyma po 45 minut.

− Piłkarze, którzy powrócili do klubu w ostatnich dniach otrzymają szansę i zagrają w sobotnim meczu z Napoli po 45 minut − powiedział Nagelsmann w środę.

Jak może zagrać Bayern?

Wyjściowa XI pozostaje wielką niewiadomą i można spodziewać się naprawdę wszystkiego. Póki co nie wiadomo, w której połowie zagra Lewandowski i spółka. Możliwa XI monachijczyków na sparing z Napoli może wyglądać następująco:

Ulreich - O. Richards, Nianzou, Upamecano, Sarr - Stanisic, Rhein - Tillman, Zirkzee, Gnabry - Choupo-Moting