DieRoten.pl
Reklama

Ostatni sezon Muellera w Bayernie!?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W historii Bayernu Monachium można wyróżnić wielu legendarnych piłkarzy. Bez wątpienia prym wśród nich wiedzie przede wszystkim Thomas Mueller.

Wystarczy podkreślić, że niemiecki piłkarz trafił do bawarskiego klubu jako junior w 2000 roku, kiedy to został wypatrzony przez skautów FCB w młodzieżowym zespole TSV Paehl.

Obecnie Thomas Mueller rozgrywa swój 15. rok w pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec. Ponadto warto podkreślić, że 34-latek będzie także kontynuował grę dla Bayernu w sezonie 2024/2025, jako że wychowanek „Gwiazdy Południa” przedłużył umowę z „Bawarczykami” do końca czerwca 2025 roku pod koniec ubiegłego roku.

Ostatni sezon!?

Niemniej jednak jak donosi magazyn „Kicker”, sezon 2024/2025 może być ostatnim w karierze Thomasa w Bayernie Monachium, albowiem pomocnik nie planuje kontynuował już potem swojej profesjonalnej kariery jako piłkarz…

Jednakże dziennikarz Georg Holzner informuje, że za kulisami trwają już rozmowy osób odpowiedzialnych z Muellerem, aby w 2025 roku wprowadzić go do klubu w innej roli (nie można wykluczyć kierowniczego stanowiska lub włączenia w struktury trenerskie FCB).

Thomas Mueller

Thomas to bez wątpienia jedna z największych legend w historii całego Bayernu. Wystarczy podkreślić, że Niemiec miał ogromny wpływ na dwie historyczne potrójne korony bawarskiego klubu. Ogółem rzecz biorąc dorobek Muellera robi ogromne wrażenie, jeśli pod uwagę weźmie się wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie. Liczby 34-latka prezentują się następująco:

− 701 spotkań
− 240 bramek i 265 asyst
− 12x mistrzostwo Niemiec
− 8x Superpuchar Niemiec
− 6x Puchar Niemiec
− 2x Superpuchar Europy
− 2x Klubowe Mistrzostwa Świata
− 2x Liga Mistrzów

Źródło: Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...