W przerwie wyjazdowego meczu Bayernu Monachium z PSV Eindhoven, wygranego 2:1, dyrektor sportowy klubu Christoph Freund został zapytany o niepewną przyszłość Leona Goretzki. Pomocnik Bayernu w ostatnich dniach był łączony z Atlético Madryt, AC Milan oraz Tottenhamem, co tylko podsyciło spekulacje przed końcem zimowego okna transferowego.

REKLAMA

Freund dał jednak jasno do zrozumienia, że w jego ocenie odejście Goretzki w najbliższych dniach jest mało prawdopodobne. 

– Nie, nie sądzę. Leon jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Rozegrał dla nas wiele meczów. Jego kontrakt wygasa latem. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji – powiedział dyrektor sportowy.

Jednocześnie Freund nie zamknął całkowicie tematu, podkreślając specyfikę rynku transferowego. 

– Oczywiście okienko transferowe zamyka się w poniedziałek. W piłce nożnej nigdy nie można niczego całkowicie wykluczyć, ale teraz jest dla nas ważnym zawodnikiem i cieszymy się z tego – podsumował Christoph Freund.

Mimo uspokajających słów, sytuacja Goretzki pozostaje otwarta. Fakt, że pomocnik nie wystąpił w meczu z PSV Eindhoven, tylko podsyca domysły. Przy zaledwie kilku dniach do zamknięcia okna transferowego, odpowiedź na pytanie o przyszłość pomocnika powinna nadejść bardzo szybko.


Źródło DAZN
Udostępnij