DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Neuer i Ulreich z umowami do 2025 roku!

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

To wydarzyło się wręcz błyskawicznie! Bayern Monachium potwierdził, że nowe kontrakty z klubem podpisali Manuel Neuer oraz Sven Ulreich.

To bez dwóch zdań wielka bomba informacyjna! Bayern Monachium dosłownie przed chwilą poinformował, że nowe kontrakty z bawarskim klubem podpisali dwaj bramkarze, a będąc dokładniejszym Manuel Neuer oraz Sven Ulreich!

Nowe umowy obu golkiperów będą teraz ważne do końca czerwca 2025 roku – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami prasowymi.

− Cieszę się, że zostaję w Bayernie na kolejny rok. Po długiej kontuzji wróciłem do pełnej sprawności. Naprawdę cieszę się z bycia na boisku z tą drużyną. Jestem przekonany, że razem z kibicami możemy osiągnąć nasze wielkie cele w nadchodzących latach - w tym oczywiście finał Ligi Mistrzów w Monachium w 2025 roku. Świadomość, że Sven nadal będzie u mojego boku, czyni to jeszcze lepszym – powiedział Manuel Neuer.

− Kiedy dołączyłem do Bayernu ze Stuttgartu w 2015 roku, nigdy nie myślałem, że zostanę tu tak długo. Teraz przedłużyłem kontrakt do 2025 roku i nadal będę odgrywał swoją rolę w osiąganiu naszych celów. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z Manuelem, Danielem Peretzem i naszym trenerem bramkarzy Michaelem Rechnerem. Z Manuelem łączy mnie znacznie więcej niż tylko pasja do piłki nożnej - jesteśmy przyjaciółmi – podsumował Sven Ulreich.

Sven Ulreich & Manuel Neuer

Sven Ulreich w trakcie swojej wieloletniej przygody z Bayernem (z roczną przerwą na grę dla HSV) wystąpił łącznie w 98 meczach o stawkę, w których to 32-krotnie zachowywał czyste konto. Ponadto wraz z kolegami sięgnął po 19 tytułów.

Jeśli natomiast mowa o Manuelu Neuerze, to 37-latek gra dla bawarskiego klubu już od 2011 roku, kiedy to za 30 milionów euro przeniósł się do FCB z Schalke 04. Jego liczby robią przeogromne wrażenie, w końcu mowa jest o następujących statystykach:

− 494 spotkania
− 389 straconych bramek
− 236 czystych kont
− 29 tytułów

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...