DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Mistrz MLS partnerem Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia medialne z ostatnich tygodni, a nawet miesięcy – Bayern Monachium zawarł bardzo ważne i strategiczne partnerstwo z amerykańskim klubem Los Angeles FC.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili, że zawarli partnerstwo z obecnym mistrzem Major League Soccer (amerykańska pierwsza liga), czyli ekipą Los Angeles FC.

Partnerstwo FCB i LA Football Club będzie dotyczyło przede wszystkim promocji młodych i utalentowanych zawodników. Oba kluby założyły spółkę joint venture „Red&Gold Football” z siedzibą w Monachium. Wkrótce zostanie ogłoszony zarząd spółki.

− Bayern rozszerzy swoją promocję młodych talentów z Los Angeles Football Club. Na poziomie międzynarodowym piłka nożna rozwija się bardzo dynamicznie, co jest szczególnie widoczne na rynku transferowym – powiedział Kahn.

− Partnerstwo z LAFC postrzegamy jako szansę na wzmocnienie FCB w sportowej rywalizacji z najlepszymi klubami w Europie i Bundeslidze. Fakt, że mundial w 2026 roku w dużej mierze odbędzie się w USA, gdzie jesteśmy już reprezentowani z biurem w Nowym Jorku, czyni lokalizację w Los Angeles jeszcze bardziej atrakcyjną – dodał.

− Spodziewam się wzrostu jakości i młodych talentów w Major League Soccer, co będzie miało pozytywny wpływ na nasze partnerstwo – podsumował Oliver Kahn.

Warto przy okazji podkreślić, że od 2014 roku Bayern utworzył trzy zagraniczne biura: W Nowym Jorku dla rynku amerykańskiego, w Szanghaju dla rynku chińskiego (2017) i w Bangkoku (2022) dla rynku Azji Południowo-Wschodniej.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...