DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Mecz z Unionem odwołany!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Pierwotnie dziś o 15:30 na Allianz Arenie w Monachium miał odbyć się pojedynek pomiędzy miejscowym Bayernem a drużyną stołecznego Unionu Berlin.

Niestety, ale dzisiejszy pojedynek został oficjalnie odwołany i nie ma już żadnych szans, aby decyzja uległa zmianie – poinformował już o tym zarówno Bayern, jak i również Union Berlin.

Powodem są oczywiście warunki pogodowe i ekstremalne opady śniegu, które sparaliżowały całe Monachium. Co więcej jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu na „FCB.de”, zagrożenie dla widzów na Allianz Arenie było zbyt wysokie, aby w ogóle podejmować się prób rozegrania tego starcia.

− Według prognoz opady mają zakończyć się dopiero w sobotę wieczorem. Nawet gdyby udało się doprowadzić boisko na Allianz Arenie do stanu, który pozwoliłby na rozegranie meczu przed południem, zagrożenie bezpieczeństwa i sytuacja na drogach sprawiły, że odwołanie meczu było nieuniknione. Lawiny dachowe na Allianz Arena stanowią nieobliczalne ryzyko dla widzów. Ponadto dotarcie na Allianz Arenę jest prawie niemożliwe. Niezliczone autobusy i pociągi są odwołane, wiele dróg i autostrad jest całkowicie zamkniętych, linia metra U6, która kursuje do Froettmaning i Allianz Arena, została zawieszona – czytamy w oświadczeniu.

Co więcej policja w Monachium zaleca również, aby w najlepszym przypadku w ogóle nie wychodzić z domów. W obecnych warunkach, jakie panują w Bawarii, zarówno policja, jak i służby ochrony nie byłyby w stanie zagwarantować odpowiedniego bezpieczeństwa przy organizacji spotkania.

W najbliższej przyszłości kluby uzgodnią z Niemieckim Związkiem Piłki Ligowej nowy termin rozegrania tego starcia. FCB potwierdziło także, że zakupione bilety nie stracą ważności.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...