DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Kusi-Asare piłkarzem Bayernu

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia prasowe z kilku ostatnich dni w sprawie niezwykle utalentowanego napastnika ze Szwecji, a mianowicie Jonaha Kusiego-Asare.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że dziś w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego, monachijczycy pozyskali utalentowanego Jonaha Kusiego-Asare z AIK Solna.

16-latek podpisał z bawarskim klubem długoterminowy kontrakt i jak czytamy w oświadczeniu na „FCB.de”, Szwed zamieszka początkowo na Campusie FCB i będzie występował w drużynie do lat dziewiętnastu, gdzie obowiązki trenera pełni Michael Hartmann.

Jonah zadebiutował dla Solny w szwedzkiej
ekstraklasie w wieku zaledwie 16 lat i jest już bardzo zaawansowany jak na swój wiek – powiedział szef Campusu, czyli Sauer.

 

− Wierzymy w jego potencjał i z niecierpliwością czekamy na
kolejne kroki w jego rozwoju – podsumował Jochen Sauer.


Jonah Kusi-Asare

16-letni napastnik jest wyceniany (szacunkowa wartość) na około 300 tysięcy euro. Mimo swojego młodego wieku i niewielkiego doświadczenia, Jonah jest postrzegany za jeden z największych talentów ostatnich lat w Szwecji. Na ten moment Kusi-Asare ma na swoim koncie 4 występy w pierwszej drużynie AIK.

Warto podkreślić, że młody snajper ma na swoim koncie liczne występy w młodzieżowych reprezentacjach Szwecji.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...