DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Kabadayi z nową umową i wypożyczeniem

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się poranne doniesienia niemieckiej prasy w sprawie dalszej przyszłości utalentowanego skrzydłowego – Yusufa Kabadyiego.

Zgodnie z doniesieniami Floriana Plettenberga sprzed kilku godzin, Bayern Monachium poinformował, że Yusuf Kabadayi dołączył do Schalke 04 Gelsenkirchen na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Zanim jednak utalentowany skrzydłowy udał się do klubu z Zagłębia Ruhry, to przedłużył swój kontrakt z „Bawarczykami” do końca czerwca 2025 roku. Nieoficjalnie mówi się, że S04 ma zapewnioną opcję wykupu 19-latka w przyszłości.

− Yusi Kabadayi jest prawdziwym wychowankiem - urodził się w Monachium i gra dla nas od 11 lat. Yusi jest szybki i potrafi świetnie kończyć akcje, a teraz będzie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu w Schalke – powiedział Jochen Sauer.

Będziemy uważnie śledzić jego rozwój i życzymy mu wszystkiego najlepszego – podsumował szef Campusu bawarskiego klubu.

Yusuf Kabadayi

19-latek do akademii piłkarskiej Bayernu trafił latem 2012 roku, po czym stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w Monachium. Zimą 2022 roku został z kolei włączony do drugiej drużyny bawarskiego klubu. Licząc wszystkie jego oficjalne występy dla młodzieżowych zespołów FCB, mowa jest o następujących liczbach:

− 78 spotkań
− 29 bramek
− 11 asyst

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...