DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Guerreiro piłkarzem Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Stało się! Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami niemieckiej i zagranicznej prasy, Bayern potwierdził transfer drugiego zawodnika na sezon 2023/24.

Po tym jak mistrzowie Niemiec potwierdzili pozyskanie Konrada Laimera z RB Lipsk, dziś nad ranem monachijczycy poinformowali, że na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund do Bayernu przeniósł się Raphael Guerreiro.

Reprezentant Portugalii, który może grać nie tylko na lewej stronie (jako defensor i wahadłowy), ale i również na środku pomocy, podpisał z bawarskim klubem kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku.

− Kiedy otrzymałem telefon z Bayernu, szybko podjąłem decyzję. To dla mnie zaszczyt, że mogę grać dla tak wielkiego klubu, a także mam dużo szacunku dla Thomasa Tuchela z racji na nasz wspólny czas w Borussii Dortmund – powiedział Guerreiro.

− Jestem zawodnikiem, który zawsze lubi mieć piłkę - chodzi o dominację w grze i pragnę tworzyć szanse. Dam z siebie wszystko, abyśmy zdobyli jak najwięcej tytułów. Taka jest filozofia Bayernu – podsumował Raphael Guerreiro.

Raphael Guerreiro

Portugalski defensor do Borussii Dortmund trafił latem 2016 roku z francuskiego FC Lorient za sumę około 12 milionów euro. W trakcie swojej 7-letniej przygody z dortmundczykami, Raphael wystąpił w 224 spotkaniach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 40 bramek oraz 50 asyst. Ponadto razem z kolegami, Guerreiro sięgnął po 3 tytuły.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...