DieRoten.pl
Reklama

OFICJALNIE: Flick trenerem Bayernu do 2023 roku!

fot.
Reklama

Stało się! Po wielotygodniowych spekulacjach Bayern oficjalnie potwierdził, że Hansi Flick zostanie trenerem ekipy rekordowego mistrza Niemiec do końca czerwca 2023 roku!

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego portalu poinformowali, że dotychczasowy trener − Hansi Flick − doszedł do ostatecznego porozumienia z bossami bawarskiego klubu.

55-latek związał się z monachijczykami umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku. Swojego zadowolenia z faktu zawarcia porozumienia nie krył nie tylko sam Hansi, ale i również Karl-Heinz Rummenigge oraz Oliver Kahn.

Karl Heinz-Rummenigge:

− Bayern jest bardzo zadowolony z pracy Flicka. Zespół rozwinął się świetnie pod jego wodzą. Grają atrakcyjny futbol, co się odzwierciedla również na wynikach. Jesteśmy jedynym niemieckim klubem, który wciąż walczy na trzech frontach. Poza tym podoba mi się styl, w którym Hansi prowadzi zespół. Jego umiejętności jako osoba są przekonujące, emanuje empatią. Bayern ufa Hansiemu i jesteśmy przekonani, że będziemy z nim osiągać sukcesy w przyszłości.

Hansi Flick:

− Z niecierpliwością wyczekuję nadchodzących wyzwań razem z moim sztabem i zespołem. Rozmowy z Karl-Heinzem Rummenigge, Oliverem Kahnem oraz Hasanem Salihamidzicem były bardzo dobre i potoczyły się w duchu dobrej woli. Jestem przekonany, że możemy razem wiele osiągnąć.

Oliver Kahn:

− To ważne dla Bayernu, aby trener rozumiał filozofię klubu. Hansi był wcześniej piłkarzem, po czym został asystentem trenera w Bayernie. Teraz podpisał długoterminowy kontrakt. Zmierzamy w dobrym kierunku. Hansi zna mentalność FCB, zdaje sobie sprawę, że maksymalny sukces jest wyznacznikiem Bayernu. Cieszę się, że w nadchodzących latach będziemy mogli to wszystko kontynuować razem z nim.

Jak wyglądała kariera Hansiego w pigułce? W latach 1985-1990 Flick grał dla Bayernu, z którym sięgnął po cztery tytuły mistrzowskie kraju, Superpuchar oraz Puchar Niemiec. Po zakończeniu kariery piłkarskiej wyrobił licencję trenerską i zaczął swoją przygodę jako trener. Kolejno prowadził FC Bammental, Hoffenheim, po czym został asystentem w RB Salzburg. Przygoda ta nie potrwała zbyt długo, albowiem we wrześniu 2006 roku otrzymał propozycję z niemieckiej kadry, z którą związany był przez 8 lat. W 2017 roku powrócił do TSG, gdzie pełnił funkcję kierownika sportowego. Ostatecznie w lipcu 2019 roku powrócił do Bayernu − resztę dopowiedzcie już sobie sami.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...