Oficjalnie: 12 sierpnia Superpuchar z Lipskiem

W ubiegłą sobotę na Stadionie Olimpijskim w Berlinie oficjalnie rozegrano finałowy pojedynek w ramach krajowych rozgrywek Pucharu Niemiec.

Naprzeciwko siebie stanęły takie zespoły jak Eintracht Frankfurt oraz RB Lipsk. Choć przez większość czasu na tablicy wyników widniał wynik 0:0, to koniec końców obrońcy tytułu z 2022 roku wzięli sprawy we własne ręce.

W 71. minucie bramkę na 1:0 zdobył Christopher Nkunku i choć kibice „Orłów” mieli jeszcze nadzieje na wyrównanie, to zostały one rozwiane w 85. minucie, kiedy to na 2:0 podwyższył znajdujący się ostatnimi tygodniami w wysokiej formie Dominik Szoboszlai.

Koniec końców Puchar Niemiec po raz drugi z rzędu trafił ponownie w ręce RBL. W związku z tym swojego rywala w nadchodzącym boju o Superpuchar Niemiec poznali także „Bawarczycy”, którzy pod koniec maja świętowali zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem, spotkanie to zostanie rozegrane 12 sierpnia. Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze dokładnej godziny oraz miejsca rozegrania tego starcia.

Mając jednak na uwadze fakt, że przed rokiem obie ekipy rywalizowały ze sobą na Red Bull Arenie (5:3 dla monachijczyków), to tym razem miejscem meczu powinna być Allianz Arena. Niemiecki Związek Piłki Ligowej powinien niebawem oficjalnie ogłosić gospodarza.