DieRoten.pl
Reklama

Nuebel zostanie sprzedany jeszcze tego lata?

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Z dniem 1 lipca 2020 roku, nowym bramkarzem ekipy rekordowego mistrza Niemiec został Alexander Nuebel, który został sprowadzony z myślą o zastąpieniu Neuera w przyszłości.

W pierwszym sezonie gry dla Bayernu, były bramkarz Schalke 04 (trafił do FCB na zasadzie wolnego transferu) rozegrał raptem 4 spotkania, po czym latem 2021 roku został wypożyczony na dwa lata do AS Monaco, aby mógł tam regularnie grać i nabierać niezbędnej praktyki.

Niemiec radzi sobie całkiem dobrze we francuskim klubie, ale ostatnie doniesienia z Niemiec z pewnością nie napawają go optymizmem i nadzieją na przyszłość – w końcu media nie mają wątpliwości i otwarcie donoszą, że Manuel Neuer przedłuży kontrakt co najmniej do 2025 roku.

− Jestem w stałym kontakcie z Bayernem Monachium. Wiem, jak myśli i planuje tamtejsze kierownictwo sportowe – skomentował agent Nuebela, Stefan Backs.

Magazyn „Kicker” zaznacza, że perspektywy na to, że Manuel Neuer i Alexander Neubel będą tworzyć w przyszłości parę bramkarzy w Bayernie są minimalne. Jeśli Manu rzeczywiście przedłuży umowę i zakończy karierę w Monachium, to sprzedaż jego młodszego kolegi stanie się raczej faktem.

Co więcej mówi się nawet, że Tottenham Hotspur wyraża zainteresowanie pozyskaniem Alexa. Ponadto dziennikarze donoszą, że póki co nie było żadnych rozmów ze Svenem Ulreichem, którego umowa z FCB wygasa tego lata. W przypadku składu bramkarskiego, w bawarskim klubie wszystko pozostaje kwestią otwartą.

Sprzedaż niewykluczona

Podobnie sprawę stawia dziennik „Bild”. Jeśli Neuer rzeczywiście przedłuży umowę z Bayernem, to Nuebel pewnie nie wróci już do Monachium i zostanie sprzedany. Zachodzi możliwość, że w przypadku nowego kontraktu Manu, Alex mógłby zostać sprzedany jeszcze tego lata.

 

Źródło: Bild / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...