DieRoten.pl
Reklama

Nieudana misja w Monachium. Co dalej?

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Jakkolwiek się obecny sezon nie zakończy, wydaje się, że ocena pracy Thomasa Tuchela w Bayernie musi być negatywna. Jaki będzie kolejny ruch w karierze 50-latka?

Jak już dobrze wiemy, Bayern Monachium ogłosił dzisiaj oficjalnie, że Thomas Tuchel z końcem sezonu przestanie pełnić obowiązki szkoleniowca “Die Roten”. Niemiecki trener miał odbyć otwartą i szczerą rozmowę z Janem-Christianem Dreesen i obaj panowie wspólnie zdecydowali, żeby sezon dograć do końca i następnie się rozstać.

Tuchel, który ma ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu, więc ma otrzymać odprawę i szybko skupi się na nowym wyzwaniu. 50-latek nie ma bowiem zamiaru odpoczywać od futbolu, a w czołowych klubach europejskich szykują się poważne zmiany na ławkach trenerskich.

Tuchel będzie z pewnością poważnym kandydatem na stanowisko trenera FC Barcelony. Były szkoleniowiec Chelsea, czy PSG ma być od dawna zafascynowany katalońskim klubem i objęcie “Blaugrany” jest z całą pewnością dla niego celem. O posadę będzie walczył m.in. z…Hansim Flickiem.

W grę ma wchodzić również powrót na Wyspy Brytyjskie. Być może zwolni się posada w Manchesterze United, a także…londyńskiej Chelsea!

Tymczasem włodarze Bayernu Monachium poszukują następcy, a póki co faworytem do objęcia posady jest Xabi Alonso.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...