DieRoten.pl
Reklama

Nieoficjalnie: Ribery zakończy swoją karierę!

fot.
Reklama

Nie ulega wątpliwości, że 39-letni dziś Franck Ribery to bez dwóch zdań jedna z największych legend w historii całego klubu ze stolicy Bawarii.

Co prawda Franck Ribery nie gra już dla Bayernu, jako że jego przygoda z bawarskim klubem dobiegła końca latem 2019 roku, jednakże Francuz w dalszym ciągu kontynuuje swoją karierę piłkarską. Po odejściu z FCB, legendarny skrzydłowy trafił do Fiorentiny, gdzie grał przez dwa lata.

Następnie 39-letni dziś pomocnik zdecydował się pomóc włoskiej Salernitanie, z którą obowiązuje go kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Niewykluczone jednak, że lada dzień były zawodnik Bayernu Monachium zawiesi buty na kołku – wynika tak z najnowszych informacji włoskich mediów.

Znany i ceniony dziennikarz Gianluca Di Marzio donosi, że Ribery zamierza niebawem rozwiązać swoją umowę z obecnym klubem, a następnie ze skutkiem natychmiastowym zakończyć karierę. Powodem są nieustanne problemy zdrowotne i cykliczne kontuzje.

Nieoficjalnie mówi się, że pomocnik mógłby jeszcze zostać do końca sezonu we Włoszech, po czym wrócić do Monachium, gdzie od lat drzwi do bawarskiego klubu stoją dla niego szerokim otworem – Franck mógłby zostać ambasadorem klubu lub zająć się trenowaniem w Campusie FCB.

Franck Ribery

Dziś bez najmniejszego zająknięcia każdy z nas śmiało może stwierdzić, że 39-latek jest jedną z największych legend w historii bawarskiego klubu. Od momentu swojego transferu do FCB trzykrotnie grał w finale Ligi Mistrzów, zaś upragniony przez wielu Puchar LM zdobył wraz ze swoimi kolegami w 2013 roku, kiedy to monachijczycy pokonali na Wembley Borussię Dortmund 2:1.

Sukcesy i liczby Ribery'ego jako gracz Bayernu:

− 425 spotkań
− 124 bramki i 182 asysty
− 9x mistrzostwo Niemiec
− 6x Puchar Niemiec
− Liga Mistrzów
− Piłkarz Roku UEFA w 2013 roku
− Superpuchar Europy
− Klubowe Mistrzostwa Świata
− Puchar Ligi Niemieckiej
− 5x Superpuchar Niemiec

 

Źródło: Di Marzio
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...