Niemcy zwyciężają, Maroko lepsze od Brazylii

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Wczorajszego wieczoru odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium – tym razem mowa o pojedynkach Niemiec z Peru oraz Maroko z Brazylią. Poniżej znajdziecie krótkie raporty z tych meczów.

Niemcy 2:0 (2:0) Peru

W swoim pierwszy meczu towarzyskim w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej, podopieczni Hansiego Flicka podejmowali wczorajszego wieczoru drużynę narodową Peru. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów i bukmacherów, nasi sąsiedzi zza Odry odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Koniec końców pojedynek na MEWA Arenie w Moguncji zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść „Die Mannschaft”. Jeśli mowa o bramkach, to dubletem popisał się Niclas Fuellkrug, któremu asystowali Kai Havertz oraz Marius Wolfs. Wygrana mogła być co prawdę wyższa, ale Niemcy zmarnowali kilka okazji – w tym rzut karny w 68. minucie starcia.

W przypadku reprezentantów Bayernu Monachium, pełne 90 minut rozegrał Joshua Kimmich, podczas gdy Leon Goretzka oraz Serge Gnabry po 45 minut. W przyszły wtorek niemiecka drużyna rozegra jeszcze sparing z Belgią.

Maroko 2:1 (1:0) Brazylia

Sensacja minionego mundialu, czyli reprezentacja narodowa Maroko nie przestaje zaskakiwać – w sparingu z Brazylią, podopieczni Walida Regraguiego odnieśli zwycięstwo 2:1 na Stade de Tanger w Tangerze.

Jedyny reprezentant bawarskiego klubu, czyli Noussair Mazraoui pokazał się z dobrej strony i rozegrał swoje pierwsze pełne spotkanie od zeszłorocznych mistrzostw świata. Defensor wystąpił na prawej obronie i zaliczył dobre 90 minut. W najbliższy wtorek Marokańczyków czeka jeszcze mecz towarzyski z Peru.