Niegroźny uraz Zirkzee

Bayern Monachium ma już za sobą kolejny mecz w ramach rozgrywek ligowych Bundesligi. Jak już wiemy drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka przyszło mierzyć się z Augsburgiem.

Klub ze stolicy Bawarii mimo słabej pierwszej połowy, podkręcił tempo w drugich 45 minutach i ostatecznie pokonał swoich rywali w derbowym pojedynku 2:0. Najpierw drogę do bramki odnalazł Thomas Mueller, po czym kropkę nad i w samej końcówce postawił Leon Goretzka.

Od samego początku we wczorajszym starciu szansę gry otrzymał między innymi Joshua Zirkzee. Niestety z informacji ujawnionych przez niemiecki dziennik „Sport Bild” możemy dowiedzieć się, że młody Holender doznał niegroźnego urazu stopy.

18-latek został mocno uderzony w stopę, zaś obrzęk po końcowym gwizdku był na tyle duży, że holenderski napastnik nie był w stanie założyć buta...

Na całe szczęście wstępne badania wykluczyły poważną kontuzję. Niemniej jednak w najbliższym czasie mistrzowie Niemiec będą bacznie przyglądać się sytuacji swojego zawodnika, zwłaszcza że Robert Lewandowski nie powróci do gry w marcu, zaś FCB przed przerwą reprezentacyjną czeka jeszcze 3 mecze.

O sytuacji zdrowotnej Zikrzee będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: Sport Bild