Nianzou i spółka triumfują w Turnieju w Tulonie

Nie dalej jak wczoraj wieczorem odbyło się kolejne spotkanie na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Stade Marcel Roustan w Salon-de-Provence: Francja U-20 2:1 (0:1) Wenezuela U-23

Wczorajszego wieczoru swoje ostatnie spotkanie w ramach drugiej w tym roku przerwy reprezentacyjnej rozegrali zawodnicy młodzieżowej reprezentacji Francji do lat 20.

Rywalem podopiecznych Bernarda Diomede była drużyna narodowa Wenezueli do lat 23. Koniec końców finały pojedynek Turnieju w Tulonie zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy, którzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników, choć do przerwy Wenezuelczycy prowadzili 1:0.

Po zmianie stron francuscy zawodnicy wzięli się jednak w garść i zdobyli dwie bramki. Jeśli mowa o golach, to na listę strzelców wpisali się kolejno Telasco Segovia (8’), Maghnes Akliouche (53’) oraz Nathanael Mbuku (79’).

Niewykluczone, że wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale Francuzi zmarnowali wiele okazji, wykazując się rażącą nieskutecznością.

Tanguy Nianzou po raz kolejny zagrał od samego początku i spędził na boisku pełne 90 minut. Ogólnie rzecz biorąc defensor bawarskiego klubu w trakcie całego Turnieju w Tulonie rozegrał cztery mecze w pełnym wymiarze czasowym (360 minut). Dla stopera FCB przerwa reprezentacyjna dobiegła końca i wkrótce uda się on na zasłużony urlop.