Neuer: Znowu mogę wszystko

W ubiegły poniedziałek po ponad ośmiu miesiącach oczekiwania Manuel Neuer powrócił w końcu do bramki w wygranym 7:1 towarzyskim spotkaniu z młodzieżową reprezentacją Niemiec U20.

Manuel na swój powrót do bramki czekał dokładnie 254 dni – co prawda 32-latek nie rozegrał pełnego spotkania w poniedziałek, lecz wszedł na murawę w drugiej połowie i spisał się bardzo dobrze, pozostawiając po sobie wielkie wrażenie.

W rozmowie dla „FCB.tv” golkiper bawarskiego zespołu ujawnił, że jego stopa została w pełni wyleczona, odzyskał pewność siebie i podobnie jak wcześniej znów może robić wszystko.

Z moją stopą jest obecnie bardzo dobrze. Jestem pewny siebie, czerpię radość z treningów i mogę robić wszystko – powiedział najlepszy bramkarz na świecie.

− Moim zdaniem nasi trenerzy są bardzo zadowoleni, włączając w to trenerów od przygotowania fizycznego. Pojawiłem się na zgrupowaniu w dobrej formie, gdyż w Bayernie pracowaliśmy naprawdę dobrze, dlatego jestem zadowolony – zakończył Neuer.

Już dziś podopieczni Joachima Loewa rozegrają drugi mecz testowy z reprezentacją Niemiec do lat 20. Z ostatnich zapowiedzi wynika, że podobnie jak przed dwoma dniami Manuel Neuer otrzyma dziś kolejne 30 minut praktyki meczowej.

Prawdziwy test 32-letneigo bramkarza nastąpi jednak w sobotę, kiedy to mistrzowie Świata zmierzą się w sparingu z Austrią. Dla Neuera ma być to decydujący mecz w kontekście oceny jego formy i wytrzymałości. Po tym spotkaniu najpewniej zapadnie decyzja o tym czy Manu pojedzie na Mundial.

Źródło: FCB.tv