DieRoten.pl

Neuer: Odejście Flicka jest smutne dla nas wszystkich

19.04.2021, 08:39:42
Photogenica

W ubiegłą sobotę tuż po meczu ligowym z Wolfsburgiem, trener Hansi Flick otwarcie wyjawił, że po zakończeniu sezonu 2020/21 będzie chciał odejść z Bayernu.

Niemiecki szkoleniowiec w rozmowie pomeczowej dla niemieckiej stacji telewizyjnej „Sky” oznajmił wprost, że o swojej decyzji poinformował nie tylko rządzących, ale i również swoich piłkarzy.

Póki co nie wiadomo, co przyniesie przyszłość w sprawie Hansiego Flicka, ale większość mediów nie ma wątpliwości, że 56-latek zostanie nowym selekcjonerem Niemiec. Ostatnio na temat takiej możliwości swoje zdanie wyraził kapitan i numer jeden w bramce FCB i „Die Mannschaft”, czyli Manuel Neuer.

‒ Współpraca z Flickiem w kadrze narodowej? To już nie jest w moich rękach. Władze zadecydują. Teraz w pełni skupiamy się na tym, że wygramy Bundesligę – powiedział Neuer.

‒ Następnie wspólnie musimy postarać się osiągnąć jak najlepszy wynik na EURO razem z naszym trenerem Jogim Loewem. Musimy nad tym popracować. O całej reszcie zdecydują władze Związku – mówił dalej.

‒ Odejścia Hansiego Flicka jest smutne dla nas wszystkich. Został najlepszym trenerem na świecie po półtora roku pracy jako nasz trener – podsumował Manuel Neuer.

Przypominamy, że póki co nie wiadomo, jaka będzie decyzja Rady Nadzorczej bawarskiego klubu. Z opublikowanego wczoraj oświadczenia możemy dowiedzieć się, że po meczu z Mainz w najbliższą sobotę, sternicy będą chcieli zasiąść do rozmów z Hansim Flickiem.

źródło: Sportschau / Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama20.04.2021 20:12
Jeszcze nie odszedł. Wciąż głupio wierzę, ze nie odejdzie.
19.04.2021 15:29
Jeśli Flick zostanie nowym trenerem kadry to jestem pewny że Muller i Boateng wrócą do niej:)
19.04.2021 10:51
Też mnie wkur... takie rozwiązanie. W najbliższą sobotę będą siadać do rozmów? Teraz chcą z nim gadać jak on pakuje walizy? Gdzie byli pół roku temu zakute łby, wtedy był czas na gadulec i wysłuchanie tego co ma Flick do powiedzenia. I spróbowanie jego metody, wdrożenie jego planu. Wszak nie chciał on Messich, Neymarów ani Mbappe. Chciał paru wzmocnień, w sumie dostępnych, jak najbardziej cenowo jak i sportowo. Ale nie bo po co. Lepiej po swojemu. To teraz niech się nikt nie dziwi, że Flick nie chce gadać. Ma rację. I zobaczymy co zarząd teraz wymyśli.
19.04.2021 10:49
Jeszcze nie odszedł...
19.04.2021 10:32
ciekawe czy np. Manu, Tomek, Robert zebrali się, żeby powiedzieć ''górze'' co o tym wszystkim tak naprawdę sądzą... może i nawet w żołnierskich słowach ;-)
19.04.2021 09:23
@nyy32 dokładnie, takie same wypowiedzi padały nawet w kierunku Kovaca jak plotki o jego zwolnieniu zagęszczały się.
19.04.2021 08:59
Nie przywiązuję wagi do publicznych wypowiedzi w stylu "Został najlepszym trenerem na świecie po półtora roku pracy jako nasz trener." Przez wygłaszających takie stwierdzenia ludzi przemawia zazwyczaj zwykła kurtuazja. Tym niemniej wierzę, iż Flick ma poparcie piłkarzy Bayernu, którzy go cenili i ufali, że będzie ich wiódł do dalszych sukcesów.