DieRoten.pl

Neuer o Kimmichu: Zagrał bardzo dobrze

24.02.2016, 14:03:07

Chwalony po ostatnich występach w Bundeslidze, Joshua Kimmich, znalazł się pod ostrzałem mediów po wczorajszym meczu w Turynie. Według niektórych obserwatorów, młody Niemiec nie pokazał się z dobrej strony i był jedną z przyczyn, dla których Bayern nie wygrał z Juventusem. Innego zdania jest jednak Manuel Neuer, który twierdzi, że Kimmich zagrał bardzo dobrze.

Wynik 2:2 smakuje jak zwycięstwo, czy porażka?

Dla mnie to remis.

Jak to oceniasz?

To oczywiście rozczarowujące, że nie przystąpimy do rewanżowego meczu prowadząc 2:0. Wynik mógł być znacznie lepszy dla nas. Musimy nadal grać tak jak wczoraj. Chcemy zagrać w rewanżu tak jak w pierwszej części wczorajszego spotkania. To da nam dobrą szansę na awans.

Przez dłuższy fragment to był niemal doskonały występ...

Tak, graliśmy bardzo dobrze przeciwko bardzo mocnemu rywalowi. Graliśmy tak kilka razy, ale oczywiście nie przeciwko Juve.

Jak do tego doszło, ze Juventus strzeliło dwukrotnie?

Zrobiło się trochę nerwowo po tym jak stworzyli jedna, czy dwie szanse. Atmosfera zrobiła się trochę gorętsza i Juve na to odpowiedziało. Kilka błędów z naszej strony również pozwoliło im wrócić do gry.

Myślałeś kiedykolwiek o kontuzjowanych obrońcach,takich jak Jerome Boateng?

Nie potrzebujemy rozmawiać o zawodnikach, którzy nie są dostępni. Myślę, że niezależnie od tego, wykonaliśmy dobrą robotę.

Joshua Kimmich musiał być pocieszany po tym występie?

Nie, w ogóle. Zagrał bardzo dobrze. Nie ma takiego zawodnika, który by w pojedynkę odpowiadał za stracone bramki.

Co myślisz o powrocie Arturo Vidala do Turynu?

Był bardzo dobry. Kiedy wracasz na stadion, gdzie byłeś ulubieńcem fanów, to zawsze specjalne uczucie. Arturo zagrał bardzo dobrze, czapki z głów.

Jaki wpływ na rewanż będzie miał wczorajszy mecz?

Podkreślę jeszcze raz, że to nie jest zły wynik, ale wrócę do domu czując rozczarowanie, bo mogło być o wiele lepiej. W tym momencie to jedyne o czym myślę.

dfb.de

źródło:
Login

admin

Obsługa techniczna

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)26.02.2016 20:13
Lepszy Kimmich w obronie, aniżeli Alonso ;p
25.02.2016 15:02
Dobra, czas już o tym zapomnieć, przed nami rewanż i nadal jesteśmy faworytami. Teraz liga i patrząc na najbliższy kalendarz nie będzie łatwo. Mecz w Turynie jest już historią, popełniliśmy błędy i z wyniku 2:0 zrobiło się 2:2. Ale nie ma co się załamywać, trzeba grać dalej a błędy eliminować.
24.02.2016 20:33
Dyplomacja ok zagral dobrze ale bledy popelnil wiadome ze nie beda psioczyc na siebie kazdy sie wspiera
24.02.2016 18:28
Kimmich zagral jak potrafił, poza błędami przy bramkach całkiem nieźle. ŚO to nie jego pozycja. Pep mógł postawić na niego albo na Tasciego. Jedno i drugie to było duże ryzyko. Tyle. Nie ma co roztrząsać.
24.02.2016 18:19
Kimmich zagrał dobry mecz, pokazał pewność siebie, zwłaszcza w sytuacji kiedy przerzucił sobie piłkę nad Pogbą miał kilka lepszych, kilka gorszych zagrań. To przy pierwszej bramce to typowy błąd techniczny który każdemu zawodnikowi na boisku mógł się przytrafić. Problem polegał na tym że w tym meczu nie był pomocnikiem tylko obrońcą i ta strata wiele kosztowała. Drugą bramka to dzieli się winą z innymi, także z Manu od którego podania się zaczęło.Potem akcja się potoczyła szybko i nie zdążył zaasekurować na czas. Nie zwalajmy tylko na niego, po strzelonym przez Juve golu cała drużyna straciła ten animusz z którym graliśmy od początku i to zadecydowało, bo błędy przytrafić się mogą zawsze.
24.02.2016 17:04
Zagrał tak, jak umiał najlepiej, a że to nie środkowy obrońca, to inna kwestia...
24.02.2016 16:17
Oj Manu chyba ślepy był w tym meczu
24.02.2016 15:40
Fakt, poza 2 błędami zagral dobrze i nic wiecej. Ale o jakosci obroncy swiadczy w duzej mierze jak czesto popelnia bledy, wiec wystep Kimmicha wg skali Kickera ja ocenilbym na 5 albo5.5
24.02.2016 15:20
Kimmich jest młody i musi nabrać jeszcze doświadczenia.
24.02.2016 15:05
No nie ma co ukrywać niedosyt jest, ponieważ było już tak pięknie przy wyniku 2:0. Co w ogóle chciał zrobić Kimmich przy pierwszej bramce dla Juve, podać czy mu się po prostu odbiła piłka?