DieRoten.pl

Po wielu miesiącach ciężkiej walki i pracy Manuel Neuer wyleczył uraz złamanej kości śródstopia i powrócił oficjalnie do bramki niemieckiej reprezentacji narodowej.

reklama

Jeszcze podczas zgrupowania w południowym Tyrolu Manuel Neuer miał okazję rozegrać dwa sparingi, jednakże jego oficjalny powrót do bramki niemieckiej reprezentacji narodowej przypadł na 2 czerwca, kiedy to mistrzowie Świata grali towarzysko z Austrią.

Proces rehabilitacyjny golkipera Bayernu przebiegł zgodnie z planem, Manu odzyskał pełną sprawność, dlatego też Joachim Loew nie miał jakichkolwiek wątpliwości, aby powoływać kapitana Niemiec na Mundial w Rosji. W ostatnim wywiadzie dla "Gazzetta dello Sport" 32-latek przyznał, iż nie obawia się odnowienia urazu.

– Absolutnie nie obawiam się, że ponownie będę kontuzjowany. Ryzyko kontuzji jest takie samo zarówno dla mnie, jak i pozostałych zawodników – oznajmił golkiper FCB.

– Odzyskałem już pewność siebie i jestem niezwykle zmotywowany. Jako bramkarz i kapitan nigdy nie powinieneś okazywać żadnych oznak strachu przed Twoimi kolegami z drużyny – mówił dalej Manuel Neuer.

W tej samej rozmowie kapitan Bayernu i niemieckiej kadry narodowej zaznaczył, że chciał wrócić na końcówkę sezonu, ale z drugiej strony nie chciał podejmować zbędnego ryzyka przed wyjazdem na najważniejszy piłkarski turniej.

– Z wielką ochotą zagrałbym w końcowej części sezonu dla Bayernu, ale nie chciałem podejmować żadnego ryzyka przed mistrzostwami Świata – podsumował kapitan Bayernu i kadry narodowej Niemiec.

źródło: GdS

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama



13.06.2018 10:15
Wiedziałem że najważniejszy dla niego jest mundial. Po takiej kontuzji gdzieś tam z tyłu głowy na pewno są obawy ale to jest chyba normalne, będzie ok:)

reklama