DieRoten.pl

Na ten moment Bayern Monachium posiada siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli RB Lipsk. Do końca sezonu ligowego w Niemczech pozostało jeszcze siedem kolejek.

W ubiegłą sobotę monachijczycy poczynili bardzo ważny krok w drodze po obronę tytułu mistrzowskiego po raz dziewiąty z rzędu. Jak już wiemy podopieczni Hansiego Flicka po bramce Leona Goretzki pokonali RB Lipsk 1:0.

Podczas pomeczowego wywiadu dla niemieckiej stacji „Sky” na kilka pytań odpowiedział kapitan i numer jeden w bramce bawarskiego klubu, czyli Manuel Neuer. 35-latek odniósł się między innymi do przebiegu meczu z „Bykami” oraz chęci zdobycia kolejnej patery mistrzowskiej.

− Doskonale znam już te strzały Leona, zaś asysta Thomasa przy jego bramce była znakomita. To był ważny krok w drodze po obronę tytułu mistrzowskiego. Nie chcemy, aby ktokolwiek odebrał nam już tytuł − powiedział Neuer.

− W pierwszej połowie nie pozwoliliśmy Lipskowi na nic. Z kolei w drugiej części spotkania, RBL ruszyło do ataku i mieliśmy potem problemy w budowaniu naszych akcji. Lipsk również miał swoje okazje bramkowe − mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, kapitan bawarskiego klubu odniósł się także do sytuacji przed rozpoczęciem spotkania, kiedy to własnym ręcznikiem załatał dziurę w siatce swojej bramki.

− Prawdopodobnie byłem w szatni, kiedy siatka została zerwana. Ręcznik był dla sędziego zbyt niepewny. Wolał trytytki, choć już mocno związałem siatkę ręcznikiem (śmieje się) − podsumował Manuel Neuer.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama05.04.2021 23:10
Po kolejne mistrzostwo!
05.04.2021 15:14
Najważniejsze ze daje nam to spokój w kontekście kolejnych meczy w CL.
05.04.2021 13:40
Utrzymamy przewagę na mistrza ;)
05.04.2021 12:29
Sami tego już nie przegramy, zbyt doświadczona ekipa:-)
05.04.2021 12:16
Powiedzmy szczerze, to tylko teoretyczna możliwość, ale lekceważyć nikogo nie można.
05.04.2021 12:07
Już tylko sami sobie możemy ten tytuł odebrać, bo rywale już skupili się na walce o 2 pozycje.
05.04.2021 12:02
Tak to dobrze zawiązał że nie potrafił odwiązać:) wytrzymało by chyba:)