Neuer: Mieliśmy zbyt mało szans

Niemiecka reprezentacja narodowa rozegrała wczoraj wieczorem swoje ostatnie spotkanie na turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej. Rywalem naszych sąsiadów zza Odry była Anglia.

Choć pojedynek na Wembley przez 75 minut był w miarę wyrównany i wynik 0:0 utrzymywał się bardzo długo, to Anglikom wystarczył ostatni kwadrans, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – ostatecznie Niemcy polegli 2:0. Tuż po ostatnim gwizdku w rozmowie dla „Magenta TV” swoje zdanie wyraził kapitan i numer jeden w bramce, czyli Manuel Neuer.

− Mieliśmy dwie okazje z Timo Wernerem i Thomasem Muellerem, ale niestety nie udało nam się tego przekuć na bramki. Anglicy są bardzo silni w pojedynkach, więc lepiej było szukać podań w głąb. Dla mnie było to jasne, że mieliśmy zbyt mało szans i więcej działo się na naszej połowie – powiedział Neuer.

− Graliśmy z Anglią, która posiada dobry zespół. Warto wspomnieć, że pojedynek w pewnym momencie był na krawędzi. Jednakże chciwość, którą Anglia zaprezentowała w swoich sytuacjach, była większa niż nasza – mówił dalej.

Z kolei podczas rozmowy dla niemieckiej telewizji „ARD”, kapitan niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się między innymi do niewykorzystanej okazji Thomasa Muellera, który miał idealną okazję na wyrównanie, lecz pomocnik Bayernu pomylił się i piłka przeleciała obok słupka…

− To była dla nas ogromna szansa. Nie wykorzystaliśmy jej. Dlatego rozczarowanie jest ogromne. Mecz był na krawędzi, Thomas mógł odwrócić losy meczu. Po końcowym gwizdku spojrzałem w stronę ławki trenerskiej i oczywiście było mi smutno, gdy zobaczyłem Jogiego – mówił dalej.

− Jest wspaniałym facetem i osobą, a jako trener osiągnął z nami bardzo wiele. To, że ta era kończy się w taki sposób – to cholerni smutne. Byli reprezentanci wiele mu zawdzięczają, to on ukształtował tę erę. To boli – podsumował Manuel Neuer.

Źródło: ARD / Magenta