DieRoten.pl

Neuer: Mamy wielkie cele w tym klubie

24.05.2020, 14:05:50
Ł. Skwiot

Kilka dni temu, po wielu tygodniach nieustających spekulacji, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że Manuel Neuer związał się z klubem nową długoterminową umową.

Z tej okazji golkiper i kapitan bawarskiego klubu udzielił wywiadu dla oficjalnej telewizji „FCB.tv”, w którym to odniósł się do kilku tematów związanych nie tylko z Bayernem, ale i swoimi celami na nadchodzące lata.

Manuel Neuer dał jasno do zrozumienia, że posiada wielką wiarę w zespół, zaś gra dla ekipy mistrzów Niemiec, zwłaszcza w roli kapitana sprawia mu wielką radość. 34-latek nadmienił, iż obecnie głównym celem monachijczyków pozostaje zdobycie mistrzostwa Niemiec.

– Wierzę w nasz zespół i klub oraz w to, że razem będziemy skuteczni grając nasz futbol w kolejnych latach. Koniec końców nadal mamy swoje cele do osiągnięcia w tym sezonie. Podobnie zresztą jak w kolejnych latach powiedział Manuel Neuer.

Praca w tym zespole sprawia mi wielką radość, również jako kapitan. Wg mnie mamy bardzo dobry skład i obiecującą przyszłość. To także moja praca i chcę ją kontynuować do 2023 roku – mówił dalej.

Oczywiście każdy sezon zaczynasz z założeniem wygrania wszystkiego, co jest możliwe do wygrania. Obecnie mamy do wygrania mistrzostwo. Ponadto znajdujemy się nadal w grze w pozostałych rozgrywkach. Teraz musimy stawić czoła nowej sytuacji i przystosować się do tego, to coś nowego dla nasz wszystkich, nie tylko piłkarzy – dodał.

Manuel Neuer nie ukrywa, iż jednym z największych celów monachijczyków jest wystąpienie i powalczenie o zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów w 2022 roku, który przypomnijmy odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium.

Jednym z naszych największych celów w kolejnych latach jest bez wątpienia zagrać w finale LM w 2022 roku na naszym stadionie. To będzie kolejny finał w Monachium, co jest świetną zachętą dla mnie i zespołu. To byłoby spełnienie marzeń, gdybyśmy się tam znaleźli – podsumował Neuer.

źródło: FCB.tv
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama26.05.2020 08:35
Najważniejszym wciąż jest Liga Mistrzów. Oby Manu jeszcze choć raz ją wzniósł.
25.05.2020 10:29
Bayern zawsze jest faworytem na wszystkich frontach i to się nie zmieni nigdy!!:)
25.05.2020 10:28
Zagrać znowu w finale w Monachium to by było piękne:-)
25.05.2020 00:41
@Prezes42
No, szczególnie, że Nubel teraz w Schalke nie gra.
24.05.2020 22:51
@Reeken89
Bayern ściągając Nubela chciał wzmocnić po prostu rywala żeby Schalke zaczęło w końcu coś grać i stanowić dla nas jakiś opór :) Jak widać nie wyszło. Tak serio to Manu przyda się w przyszłym sezonie jakiś rywal w bramce chociaż czy lepszy od Ulreicha w to wątpię, ale zobaczymy.
24.05.2020 16:26
Liga to obowiązek, CL to cel.
24.05.2020 14:10
Nie wiem jaki był cel sprowadzania Nobela jak były plany, żeby Manuel został na dłużej w Bayernie :) FCBM!

reklama