Neuer: Mamy jakość i jesteśmy zmotywowani

Od pewnego czasu w mediach stale przewija się temat kryzysu w Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec w ostatnich trzech spotkaniach zdołali zdobyć zaledwie 2 na 9 możliwych punktów...

Co więcej gra monachijczyków we wspomnianych wyżej meczach również nie napawa zbyt wielkim optymizmem... Na temat ostatniego zremisowanego 1:1 meczu z Ajaxem w Lidze Mistrzów wypowiedział się kapitan i numer jeden w bramce Bayernu, czyli Manuel Neuer.

Sven Ulreich sprostałby zadaniu równie dobrze jak ja. Każdy mecz trzeba brać pod uwagę. W starciach z Augsburgiem i Herthą małe elementy doprowadziły do utraty bramek. W ostatnim spotkaniu pozwoliliśmy Ajaxowi już na więcej, ale graliśmy jednak przeciwko innej drużynie − tłumaczył Neuer.

− Mieliśmy dobre i złe okresy w tym meczu, każda drużyna miała swoje okazje, jednakże Ajax miał je zdecydowanie lepsze. Nie byliśmy w stanie rywalizować na równi przez 90 minut. Nie mam pojęcia dlaczego po 15 minutach przyszło załamanie w naszej grze. Nie wszystko było jednak tak złe − dodał.

Bez względu na ostatnie wyniki 32-letni golkiper Bayernu i kadry narodowej Niemiec podkreśla, że każdy bez wyjątku posiada odpowiednią jakość i jest wystarczająco mocno zmotywowany.

Każdy zawodnik jest zmotywowany, mamy jakość i zdajemy sobie z tego sprawę. Każdy chce wygrać nasz następny mecz. Po takim okresie posuchy nadejdzie czas piłkarzy FCB! − powiedział kapitan Bayernu.

Manuel Neuer wskazał także w tym samym wywiadzie dla magazynu "Kicker", że zespół zdaje sobie doskonale sprawę, że mimo wygrania kilku pierwszych spotkań z rzędu, nie każdy mecz był tak perfekcyjny jak chwalili eksperci i media.

Byliśmy bardzo pewni siebie i graliśmy dobry futbol, ale nie każdy mecz był perfekcyjny. Wiedzieliśmy o pochwałach z początku sezonu, jednakże w piłce wszystko dzieje się bardzo szybko. Każdy może stracić punkty z nieprzyjemnym rywalem, teraz do dostrzegliśmy − zakończył Neuer.

Źródło: Kicker.de