Już w najbliższą sobotę emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem do akcji w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi powracają zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec.

Rywalem Bayernu Monachium będzie Eintracht Frankfurt, czyli klub, który przed rokiem pod wodzą obecnego trenera monachijczyków sięgnął po trofeum Pucharu Niemiec. Początek finałowego starcia ligowego na Allianz Arenie dokładnie o 15:30.

Od pewnego czasu chorwacki szkoleniowiec musi sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana i numeru jeden w bramce FCB – Manuela Neuera. Przypomnijmy raz jeszcze – 33-latek doznał urazu w trakcie meczu z Fortuną Duesseldorf. Niemiec opuścił mecz w drugiej połowie, zaś wykonane później badania wykazały uraz łydki.

Początkowo mówiono o co najmniej 14 dniach przerwy, zaś sam bramkarz planował wrócić na 11 maja (starcie z RB Lipsk). Niestety „Manu” nie zdążył i po raz kolejny znalazł się poza kadrą. Jak obecnie wygląda sytuacja zdrowotna mistrza Świata z 2014 roku?

Jak informują dziennikarze niemieckiego magazynu „Kicker” Manuel Neuer ukończył wczoraj tylko trening biegowy i obecna tendencja jest taka, że 33-latek nie zagra przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Tym samym dostępu do bramki najpewniej będzie strzegł Sven Ulreich.

źródło: Kicker.de