DieRoten.pl
Reklama

Neuer i Mueller zadowoleni z wyjazdu do USA

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Przygotowania do nowego sezonu 2018/19 trwają już w najlepsze. Nie tak dawno temu mistrzowie Niemiec zakończyli kilkudniowe tournee po Stanach Zjednoczonych.

W ramach tego wyjazdu „Bawarczycy” odwiedzili dokładnie trzy miejscowości – Los Angeles, Houston oraz Kansas City. Piłkarze Bayernu nie tylko trenowali w pocie czoła, rozegrali trzy sparingi, ale i również promowali markę bawarskiego klubu na amerykańskim rynku.

Swojego zadowolenia z faktu wyjazdu do USA nie ukrywa kapitan i numer jeden w bramce „Gwiazdy Południa”, czyli Manuel Neuer. Golkiperowi zaimponował między innymi fakt, że drużyna została bardzo ciepło powitana w Stanach, dlatego też monachijczycy chcieli odwdzięczyć się swoim fanom najlepiej jak to możliwe.

Sprawiło to nam wielką radość. Pierwsze kilka dni zawsze jest oczywiście ciężkie, ponieważ musisz przyzwyczaić się do zmiany strefy czasowej, ale kiedy już znajdziesz rytm, to nie jest tak źle – powiedział golkiper FCB.

− Entuzjazm w USA to coś innego. Zawsze nas to cieszy, kiedy piłka, Bundesliga i nasz klub są popularne. Nie chcieliśmy nikogo zawieść i chcieliśmy się im jakoś odwdzięczyć. Byliśmy szczęśliwi mogąc rozdawać autografy i pozować do zdjęćpodsumował Neuer.

Zdanie swojego kolegi z zespołu podziela także wychowanek Bayernu − Thomas Mueller. Niemiec podkreślił w wywiadzie dla „Sport1”, że wszystko potoczyło się bardzo dobrze, zaś zespół miał możliwość trenowania na dobrym poziomie.

To nie był taki obóz przygotowawczy jak ten, który mamy zimą, ponieważ tym razem miał związek z wieloma działaniami marketingowymi. Rozegraliśmy trzy sparingi w różnych miejscach i mimo stresu związanego z podróżą wszystko potoczyło się dobrze i mogliśmy dobrze trenować – stwierdził Thomas.

Źródło: Bundesliga / Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...