Nagelsmann: Powiedziałem chłopakom, że liczy się każda minuta

Klub ze stolicy Bawarii rozegrał wczorajszego późnego popołudnia spotkanie w ramach 28. kolejki niemieckiej Bundesligi. Rywalem FCB była ekipa SC Freiburg.

Koniec końców monachijczycy mimo pewnych problemów w pierwszej połowie, ostatecznie pokonali swoich rywali z Badenii Wirtembergii 4:1, zaś bardzo dobrą zmianę dał przede wszystkim Serge Gnabry, który nie tylko strzelił bramkę, ale i zanotował asystę.

Po zakończeniu spotkania, przed kamerami niemieckiej stacji „Sky”, na kilka pytań dziennikarzy odpowiedział trener Julian Nagelsmann, który zaznaczył, iż był zadowolony z postawy i zaangażowania swojego zespołu w pojedynku z fryburczykami.

− Ogólnie rzecz biorąc zagraliśmy dobry mecz, co oczywiście nie jest takie łatwe, kiedy za kilka dni masz do rozegrania mecz w Lidze Mistrzów powiedział Nagelsmann.

− Powiedziałem naszym chłopakom w hotelu, że w drodze po tytuły, które możemy i chcemy jeszcze zdobyć – liczy się każda minuta na boisku mówił dalej.

− Dzięki nim i ich postawie, liczyła się każda minuta, a ja byłem w pełni zadowolony z ich zaangażowania podsumował Julian Nagelsmann.

Mistrzowie Niemiec na przygotowania do kolejnego wyzwania będą mieli niewiele czasu, albowiem już w najbliższą środę czeka ich wyjazd do Villarreal, gdzie rozegrają pierwszy mecz w ramach ćwierćfinału rozgrywek Champions League.