DieRoten.pl

Nagelsmann: Manu jest wciąż najlepszym bramkarzem

22.01.2022, 10:31:50
FotoOlimpik

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem nowy kontrakt z ekipą rekordowego mistrza Niemiec podpisze 35-letni bramkarz FCB − Manuel Neuer.

Niemieckie media są zgodne – kapitan Bayernu Monachium otrzyma nowy kontrakt, który będzie obowiązywał co najmniej do 2025 roku. Co więcej oficjalnego ogłoszenia należy spodziewać się w najbliższych tygodniach. Według „AZ” ma to nastąpić w trakcie nadchodzącej przerwy od spotkań w Bundeslidze.

Dziennikarze nie mają również wątpliwości, że nowa umowa Manuela Neuera będzie wiązała się z faktem konieczności pożegnania się z Alexandrem Nuebelem, który jest wypożyczony do AS Monaco na dwa sezony. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, swoje zdanie w sprawie młodego golkipera i rywalizacji z Manu wyraził Julian Nagelsmann.

− Manu jest dla mnie wciąż najlepszym bramkarzem, ponieważ jest bardzo konsekwentny w każdym aspekcie bramkarskim. Manu jest wciąż bardzo żywy i bardzo dynamiczny, bardzo szybki na nogach, także w działaniach – powiedział wczoraj Nagelsmann.

− Nie wyobrażam sobie, żeby to się nagle skończyło w wieku 36 lat. Manu z pewnością utrzyma jakość przez kilka kolejnych lat. Tak długo jak Manu gra na tym poziomie, trudno jest komukolwiek na świecie go wygryźć. Tak jest również w przypadku Alexa – podsumował trener FCB.

Od początku swojego wypożyczenia do AS Monaco, Alexander Nuebel rozegrał w sumie 29 spotkań w pierwszym zespole. W tym czasie niemiecki golkiper stracił 29 bramek oraz zachował 8 czystych kont.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)29.01.2022 15:34
Jednym z najlepszych na pewno, a pewne jest też to, że musimy wspierać swojego :)
22.01.2022 16:15
Dla mnie to ciągle numer jeden na Świecie!!
22.01.2022 12:02
Wciąż najlepszy bramkarz na świecie!
22.01.2022 10:52
Jest 4/5 topowych bramkarzy na świecie i Manu niezmiennie w tym gronie jest.