DieRoten.pl

Nagelsmann: Mam nadzieję, że Lewy wygra Złotą Piłkę

fot.
Reklama

Bayern Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w sezonie 2021/22. Tym razem monachijczycy podejmowali na własnym podwórku Arminię Bielefeld.

Mistrzowie Niemiec co prawda zdominowali swoich rywali, ale pojedynek na Allianz Arenie zakończył się „tylko” skromnym, choć jakże ważnym zwycięstwem 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Leroy Sane, któremu z kolei asystował nie kto inny, a Thomas Mueller.

Po ostatnim gwizdku, tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. Swoje zdanie wyraził między innymi Julian Nagelsmann. Niemiec odniósł się nie tylko do przebiegu meczu, ale i również został poproszony o kilka słów nt. nadchodzącej gali Złotej Piłki.

Niemiecki szkoleniowiec dał jasno do zrozumienia, że Robert Lewandowski tydzień w tydzień potwierdza swoją klasę i jest najlepszym napastnikiem na świecie, dlatego też 34-latek ma nadzieję, że „Lewy” sięgnie po „Ballon d’Or” za dwa dni.

Nie muszę szukać żadnych kontrargumentów. Robert Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. Mam nadzieję, że w poniedziałek odbierze Złotą Piłkę. Lecimy z nim do Paryża – powiedział trener FCB.

− Może i dziś nie strzelił bramki, ale jestem przekonany, że w nadchodzących tygodniach zdobędzie ich jeszcze bardzo wiele – podsumował Julian Nagelsmann.

Gala Złotej Piłki w Paryżu została zaplanowana na najbliższy poniedziałek. Plebiscyt „France Football” będzie można śledzić zarówno w telewizji, jak i również w Internecie.

Źródło: Viaplay
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...