DieRoten.pl

Nagelsmann ma pomysł na Nuebela?

30.04.2021, 19:08:12
Foto Olimpik

Tradycyjnie już w każdy piątek, dziennikarz Florian Plettenberg publikuje swój podcast poświęcony Bayernowi, który nosi tytuł "Mein Bayern Woche".

Dziennikarz i tym razem pochylił się nad wieloma sprawami związanymi z Bayernem Monachium. Tym razem Florian Plettenberg podzielił się między innymi informacjami o Robercie Lewandowskim czy możliwym pozyskaniu Philippe Coutinho. 

Jeden z tematów dotyczył też sprowadzonego zeszłego lata Alexandra Nuebela, który w bieżącym sezonie 2020/21 rozegrał raptem 3 spotkania. Taki obrót spraw miał spowodować, że bramkarz oraz jego agent dążą do wypożyczenia nawet na dwa lata. 

podcastu “Mein Bayern Woche możemy dowiedzieć się, że Julian Nagelsmann może mieć pomysł na młodego bramkarza FCB, zwłaszcza że od dawna jest fanem jego talentu – w przeszłości chciał go już sprowadzić do RB Lipsk. Tym samym pozostanie Alexa pozostaje kwestią otwartą. 

Mimo wszystko piłkarz i jego agent Backs wyraźnie zasygnalizowali “Bawarczykom” chęć udania się na wypożyczenie. Najbliższe tygodnie mogą być decydujące. 24-latek będzie chciał niebawem rozmawiać z bossami o swojej przyszłości. Niemniej jednak swoje do powiedzenia w tej kwestii ma też przyszły trener. 

Nie będzie jednak rewolucji bramkarskiej? 

Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Nuebel i tak uda się na wypożyczenie (zainteresowanie wyraża m. in. AS Monaco, BVB i Lipsk). Julian Naglesmann nie zamierza przeprowadzać rewolucji bramkarskiej i nie uczyni nagle Niemca numerem jeden. 

Z drugiej strony po tym jak nowym trenerem Bayernu został wspomniany wcześniej 33-latek, szanse Alexa na zastąpienie Manuela Neuera w przyszłości znacznie się zwiększyły. W najbliższych tygodniach ma zapaść decyzja ws. obecnego numeru dwa w bramce FCB. 

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama02.05.2021 08:56
Zawsze nowy trener może wyzwolić potencjał w zawodnikach, tak jak za Flicka to się pięknie ruszyło. Oby.
01.05.2021 10:04
Od dawna twierdzę,że najlepsze co powinno być to wypożyczenie i to od razu na 2 lata,żeby i Alex miał spokojną głowę o najbliższą przyszłość.
Wszyscy by skorzystali na takim rozwiązaniu.
01.05.2021 00:19
#wypożyczenie - niech pogra w jakimś sensownym klubie znowu jako jedynka i poczuje presję. Aktualnie mamy najlepszego bramkarza świata, którego forma jest dalej utrzymana. Nie marnujmy Alexowi kariery. 2 lata wypożyczenia i powrót brzmią dobrze.
30.04.2021 22:55
Jeśli Bayern chce myśleć o sobie i o przyszłości to powinien mieć w miarę rozruszanego Nuebela więcej niż 3 razy w sezonie.
30.04.2021 21:30
Może gdzieś tam z tyłu głowy świtał mu pomysł by dawać szansę Nuebelowi ale najlepiej dla wszystkich będzie jak uda się na wypożyczenie, i to najlepiej do Niemieckiego klubu gdzie będzie regularnie grał. Drugim bramkarzem powinien zostać Hoffmann.
30.04.2021 19:19
Numerem jeden jest Neuer ale to nie oznacza że Nuebel nie może zagrać kilku spotkań w sezonie.
Zobaczymy czy Nagelsmanna da mu więcej szans gry.