"Musimy wygrać za wszelką cenę"

Spektakl na Allianz-Arena rozpocznie się o 15.30. Wszystkie oczy widzów skierowne będą na Robbery. Będzie to premierowe wystąpienie Arjena Robbena i Francka Ribery'ego w tym sezonie. Celem jest walka o drugie miejsce aby uniknąć kompromitacji. Kar-Heinz Rummenigge obawia się że po ostatniej porażce 3:2 drużyna straciła szansę na obronę mistrzowskiego tytułu, teraz pozostaje walka o bezpośrednie kwalifikacje do Champions League.

"W dzisiejszym spotkaniu oczekuje zwycięstwa i zaangażowanie w grę przez pełne 90 minut, a nie 45 minut jak to było w Kolonii." - powiedział Rummenigge.

Trener Louis van Gaal jest spokojny. "Nie sądze aby istniało jakieś zagrożenie drugiego miejsca dla nas, porażka w Kolonii była rzeczywiście irytująca, ale do drugiego miejsca tracimy nadal tylko 3 punkty, gramy mecz u siebie i musimy zdobyć trzy punkty."

Przed własną publicznością Bayern Monachium spisuje się lepiej niż w spotkaniach wyjazdowych, jeżeli Bayern pokona Hoffenheim, to będzie to siódme z rzędu wygrane spotkanie na Allianz-Arena.

Dzięki powrotowi skrzydłowych Bayernu Monachium sytuacja na boisku wróci do normalności. Bastian Schweinsteiger wróci na środek pola a Thomas Muller będzie grał za plecami Mario Gomeza który wyleczył swój uraz.

Wszyscy kibice Bayernu Monachium liczą na popis strzelecki swojej drużyny, ponieważ drużyna występuje w najsilniejszym zestawieniu. W tym sezonie

nie zagrali ze sobą nawet minuty. Od czasu gdy Robben dołączył do zespołu z Monachium, rozegrał z Ribery'm 24 mecze na 80 możliwych.

17 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki, to bilans w Bundeslidze Bayernu Monachium z Robbery w składzie.

"Musimy wygrać za wszelką cenę. Chcemy jak najszybciej wskoczyć na drugie miejsce w tabeli." - powiedział w piątek Luiz Gustavo.

Luiz Gustavo który przyszedł do Bayernu z Hoffenheim za 17 mln. euro będzie występował  w pierwszym meczu przeciwwko swojej byłej drużynie  na lewej obronie. Defensywny pomocnik to rzeczywiście jego ulubione miejsce na boisku, ale Louis van Gaal nie widzi miejsca dla Brazylijczyka w środku pola. "W Bayernie Monachium ma konkurencje na tej pozycji. Musi walczyć o miejsce w składzie przeciwko Schweinsteigerowi który jest światowej klasy zawodnikiem, ponadto są jeszcze: Pranjic, Kroos, Ottl oraz Tymoschtschuk. "Jeżeli jest potrzeba to będę grał też na lewej stronie obrony, będe starał się wykonać moją pracę jak najlepiej."- zakończył Brazylijczyk.

źródło: transfermarkt.de