Musiala z nadzieją na więcej występów

Biorąc pod uwagę zakończony już sezon 2020/21, to bez dwóch zdań za największe odkrycie Bayernu Monachium należy uznać 18-letniego Jamala Musialę.

Niemiecki pomocnik co prawda swój debiut w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec zaliczył w sezonie 2019/20 (20 czerwca w wygranym 3:1 meczu ligowym z Freiburgiem), ale dopiero w kolejnej kampanii zaczął regularnie otrzymywać szanse.

18-latek nie tylko występował w Bundeslidze, ale i również w innych rozgrywkach (Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, Superpuchar Niemiec oraz Klubowe Mistrzostwa Świata).

Ogółem rzecz biorąc Jamal Musiala wystąpił w 38 spotkaniach (spędził na boiskach 1304 minuty), w których to strzelił 7 bramek oraz zanotował 1 asystę. Warto wspomnieć, że Niemiec ustanowił też kilka rekordów, zaś najważniejsze z nich to:

– Najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu w Bundeslidze (17 lat, 6 miesięcy i 23 dni).
– Najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu w Lidze Mistrzów (17 lat, 11 miesięcy i 28 dni) .
– Najmłodszy strzelec dubletu dla Bayernu w Bundeslidze (18 lat i 50 dni).

Jak już wiemy nowym trenerem bawarskiego klubu na początku lipca został Julian Nagelsmann, który uwielbia pracować z młodzieżą i nie boi się ich wystawiać w meczach o stawkę.

Z informacji opublikowanych niedawno przez „Bild” wynika, że Jamal Musiala po zatrudnieniu 34-letniego trenera ma nadzieję na jeszcze większą liczbę występów i minut w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Źródło: Bild.de