DieRoten.pl

Musiala: Thomas podobnie jak Manu, będzie grał jeszcze wiele lat

27.01.2022, 12:17:11
Ł. Skwiot

W najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika „Sport Bild” znalazł się obszerny wywiad z utalentowanym pomocnikiem Bayernu Monachium – Jamalem Musialą.

18-latek odniósł się do wielu tematów związanych nie tylko z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, ale i również swoją karierą oraz dotychczasową przygodą z klubem ze stolicy Bawarii.

Jamal Musiala poruszył między innymi kwestię swojej gry w kadrze narodowej oraz możliwego zastąpienia Thomasa Muellera w przyszłości. Niemiec nie ma wątpliwości, że 32-latek, podobnie zresztą jak Manuel Neuer będzie grał jeszcze przez wiele lat.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia pomocnik FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Jamal Musiala na temat:

…zastąpienia Muellera w przyszłości:

„…Nie sądzę, aby ktokolwiek inny w profesjonalnym futbolu potrafił mówić tak dużo jak Thomas (śmieje się). Nigdy nie grałem z kimś takim jak on. Thomas to wybitny piłkarz i typ. Takich piłkarzy nie spotyka się 2 razy. On bardzo pomaga nam na boisku. Thomas podobnie jak Manu będzie grał jeszcze wiele lat. Jego styl i rola będą niezastąpione. Jeśli pozwolą mi grać na jego pozycji, to wprowadzę swój własny i nowy styl.”

…swoich umiejętności dryblingu:

„…Jako dziecko stawiałem na ziemi czapki. Nie myślałem wtedy o zrobieniu wielkiej kariery. Po prostu dryblowanie i mijanie tych przeszkód było świetną zabawą. Dlatego to jeden z moich atutów teraz. Nie jestem jeszcze tak silny fizycznie jak inni doświadczeni zawodowcy, więc musiałem znaleźć inny sposób, aby skutecznie się z nimi mierzyć.”

…trenowania sztuk walki w dzieciństwie:

„…Tak, potrafię być niebezpieczny (śmieje się). Habkido bardzo pomogło mi z moją elastycznością. Efekt uboczny? Zapewniło mi to inne pomysły, niezwiązane z piłką.”

…gry w szachy w dzieciństwie:

„…W środku pola trzeba poruszać się strategicznie i myśleć z wyprzedzeniem. Przede wszystkim zawsze muszę być we właściwej pozycji, jak figury na szachownicy.”

…roli szóstki u Nagelsmanna:

„…Trener dał mi wiele wskazówek, jak prawidłowo podejść do przeciwnika, które drogi biegowe są ważne oraz jak i kiedy mam podejmować pojedynki. Oczekuje, że będę pełnił dwie role na tym stanowisku. Kiedy jesteśmy w defensywie, jestem szóstką. Kiedy jesteśmy w ofensywie, gram jako druga óśemka obok Thomasa Muellera.”

…gry jako napastnik:

„…Tak, grałem na dziewiątce w młodzieżowej drużynie Chelsea. Gra z przodu jest fajna. Gdyby zaproponowano mi tę rolę w przyszłości, nie odmówiłbym. Uwielbiam zdobywać bramki.”

…roli „9” w kadrze Niemiec:

„…Nie wydaje mi się, żeby Hansi Flick planował, żebym został dziewiątką. Nawet jeśli lubię zdobywać bramki. Może powinienem jeszcze popracować nad główkami, zanim zostanę „9”. Hermann Gerland często wysyłał mnie na treningi z jego wahadełkiem. Dlatego to właśnie „Tigerowi” zawdzięczam mojego pierwszego gola z główki dla Bayernu.”

…Mundialu w 2022 roku:

„…Chcę odgrywać dużą rolę w kadrze Niemiec. Mogę to zrobić również jako pomocnik. Jeśli nie znajdę się w wyjściowej XI, będę szczęśliwy, że mogę grać jako „dzika karta”. Chciałbym zagrać trochę więcej minut na Mundialu a niż na EURO zeszłego lata.”

…EURO 2020:

„…Porażka z Anglią na EURO bardzo mnie zabolała. Pojawiłem się na boisku w samej końcówce i praktycznie nie mogłem pomóc. Oczywiście byłem rozczarowany. Wiem jednak, że mój czas w wyjściowej XI jeszcze nadejdzie.”

…Bundeslidze jako trampolinie dla młodych Anglików:

„…Trudno jest się przebić do Premier League. Dla Sancho, Bellinghama i Mnie, Bundesliga to idealny krok. Młodzi zawodnicy w Anglii widzą to i myślę, że niektórzy z nich chcą podążać naszą drogą do Bundesligi.”

…Anglii jako faworyta na Mundialu:

„…Anglia ma niesamowitą liczbę dobrych piłkarzy, to prawda. Znam wiele innych talentów w drużynach młodzieżowych, które jeszcze wystartują. Anglia zdecydowanie ma potencjał na wielkie tytuły. Ale my, jako Niemcy, chcemy się upewnić, że tak się nie stanie.”

…swojej karty w FIFIE:

„…Cyfrowy „Jamal” nie jest tak dobrym graczem, notuje wiele strat. To oczywiście moja pierwsza karta FIFA, więc nie zamierzam narzekać. Nawet jeśli wolałbym ocenę 90 lub przynajmniej 80+ niż te 75, które mam. Jeśli chodzi o szybkość, strzelanie czy technikę, to myślę, że w rzeczywistości jestem lepszy niż w przypadku oceny FIFA. Ale na razie fajnie jest po prostu zobaczyć siebie w tej grze.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)29.01.2022 14:18
Tomek to nieodłączna część Bayernu.
27.01.2022 21:17
Oby Tomek został z nami tylko ;)
27.01.2022 18:28
Jedna rzecz przemawia za długą karierą Thomasa - fakt, że jego atuty opierają się na grze bez piłki. Oczywiście, z czasem będzie tracił szybkości i tak zwaną intensywność (szczególnie w pojedynkach), ale interpretacja przestrzeni i timing, a więc jego najgroźniejsza broń, nie ulega pogorszeniu wraz z wiekiem.
27.01.2022 17:42
Z tą dziewiątką w kadrze to chyba przesadził. Wiem że Niemcy od lat mają wielkie problemy z napastnikiem ale umieszczenie akurat Jamala na tej pozycji jest wielkim nieporozumieniem!!
27.01.2022 15:29
Jak Ibra w wieku 40 lat wie gdzie ustawić się, to Thomas tym bardziej ogarnie swoją rolę.
Chociaż zawsze kojarzy mi się Thomas, biegający w finałach LM z opuszczonymi getrami, serce i rozum zostawia na boisku.
27.01.2022 12:46
Nawet jak Tomek będzie grał do 40-stki to nie straci również:
swojej bajecznej techniki, atomowych strzałów i niesamowitej gry głową )))
27.01.2022 12:36
Na pewno Mueller nie straci szybkości, bo nigdy jej nie miał ;)
27.01.2022 12:19
Nie ma innej opcji. Obaj zakończą karierę w Bayernie.