DieRoten.pl

Musiala: Krytyka Sane nie jest łatwa, ale wszyscy go wspieramy

17.06.2022, 18:09:40
FotoOlimpik

Ostatnio obszernego wywiadu dla niemieckiego portalu „Sport1” udzielił utalentowany pomocnik klubu ze stolicy Bawarii – 19-letni Jamal Musiala.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Jamal poruszył wiele różnych tematów, zaś większość z nich dotyczyła rzecz jasna Bayernu oraz jego dotychczasowej kariery (póki co wystąpił w 78 oficjalnych meczach o stawkę dla FCB).

Musiala jest przekonany, że Joshua Kimmich ma wszystko co niezbędne, aby w przyszłości zostać nowym kapitanem. Ponadto pomocnik nie ukrywa, iż ciągła krytyka Leroya Sane nie jest sprawiedliwa, ale bez względu na wszystko – skrzydłowy może liczyć na wsparcie całego zespołu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia 19-latek, to poniżej możecie znaleźć pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Jamal Musiala na temat:

…tego, co musi się wydarzyć, aby był z siebie zadowolony po meczu:

„…Gol lub asysta zawsze pomagają! (śmieje się) Ale jestem bardzo samokrytyczny. Jeśli popełnię błąd lub nie wykorzystam szansy, czasami myślę o tym nawet przez kilka dni”.

…Kimmicha jako możliwego kapitana w przyszłości:

„…Dlaczego nie? Jo jest już jednym z liderów w zespole i dużo rozmawia z kolegami z drużyny. Mówi, co mu się podoba, a co nie. Zawsze otrzymuje się od niego dobre informacje zwrotne i rady”.

…tego, kto pomógł mu na początku w FCB:

„…Prawie wszyscy. Na początku spędzałem dużo czasu z Zirkzee i Richardsem, po kilku tygodniach zacieśniła się też więź z resztą. Podeszli do mnie Niki, Serge, Thomas, Jo i inni. Dzięki temu bardzo szybko poczułem się komfortowo”.

…tajemnicy swojego sukcesu:

„…Pozostałem sobą. Kiedy pojawiasz się jako młody zawodnik, musisz pozostać wierny swojemu stylowi gry. Nie ma sensu się wstydzić lub chcieć robić coś innego niż dotychczas. To do niczego nie prowadzi”.

…nauki gry w piłkę w Anglii:

„…Bardzo mnie to ukształtowało. Każdy chce pokazać tam, na co go stać. Chodzi o zdobycie szacunku poprzez dryblingi i akcje 1 vs 1. Technicznie rzecz biorąc każdy ma coś do zaoferowania”.

…czucia mrowienia przed Mundialem:

„…Oczywiście, że czuję mrowienie! Każdy marzy o tym, żeby zagrać na mistrzostwach świata. Chcemy z Hansim zdobyć tytuł, a ja chcę zrobić to, co do mnie należy.”.

…słów Flicka po pierwszym treningu w Bayernie:

„…Nie pamiętam dokładnie (śmieje się). Na początku nie rozmawialiśmy zbyt wiele, ponieważ drużyna miała przed sobą ważne mecze w CL. Z czasem powiedział, że podoba mu się mój styl i mam się go trzymać”.

…atmosfery i poczucia rodziny w Bayernie:

„…Od razu poczułem się komfortowo w FCB. Jak w każdej innej drużynie są takie i takie typy, ale w Bayernie wszyscy mają taką samą mentalność - wszyscy chcą wygrywać. To tworzy dobrą atmosferę. Jesteśmy jedną wielką rodziną i wspieramy się nawzajem”.

…krytyki Sane:

„…To nie jest łatwe, kiedy przez długi czas trzeba przyjmować tyle krytyki. Kiedy przeżywam gorszy okres, nie pomaga mi, gdy wszyscy mi dokuczają. Nie jest łatwo przechodzić przez takie fazy. Ale my, koledzy z drużyny, wszyscy go wpieramy”.

…Thomasa Muellera:

„…Thomas zawsze chce wygrywać we wszystkim, jest wspaniałym wzorem do naśladowania, od którego można się wiele nauczyć. Tylko jak długo gra konsekwentnie na tym poziomie - to też jest mój cel. Też chcę grać tak regularnie i zawsze dawać z siebie wszystko”.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)19.06.2022 13:51
Trochę mnie to zaczyna denerwować z tym Sane, naprawdę dawno nie mieliśmy takiego gracza że trzeba tak dmuchać na nie go!!
18.06.2022 06:09
Pytanie czy Sane po prostu nie ma charakteru, który wstrzymuje jego piłkarski rozwój.
17.06.2022 23:58
@Prezes42 nie będzie łatwo znaleźć chętnego do płacenia mu takiej pensji, a sam zawodnik obniżką wynagrodzenia nie będzie zainteresowany
17.06.2022 22:58
Jeśli Sane nie odpali w przyszłym sezonie to nawet bym się nie zastanawiał na miejscu Bayernu, tylko próbował go wtedy jak najszybciej sprzedać. Chociaż pewnie więcej niż 20-30 mln za niego nie dostaniemy.
17.06.2022 21:50
Więcej Sane ma wsparcia z zewnątrz niż sam siebie wspiera.
17.06.2022 21:11
17.06.2022 19:52
Sane ma takie wsparcie i obrońców ale nie potrafi nic z sobą zrobić. Zaraz się okaże, że to Sane odejdzie z Bayernu, a Gnabry dostanie większą kasę.