DieRoten.pl

Musiala: Jestem gotów grać na każdej pozycji

13.06.2021, 10:07:34
Adidas

Biorąc pod uwagę sezon 2020/21, największym objawieniem w zespole rekordowego mistrza Niemiec bez dwóch zdań jest 18-letni Jamal Musiala.

Młody pomocnik miał okazję rozegrać w sumie 37 spotkań o stawkę w sezonie 2020/21 dla Bayernu (spędził na boiskach 1302 minuty), w których to strzelił siedem bramek oraz zanotował 1 asystę.

Jakiś czas temu Jamal Musiala udzielił obszernego wywiadu dla oficjalnej strony Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, w którym to odniósł się między innymi do swojej pozycji na boisku, kadry narodowej Niemiec oraz możliwości gry na EURO przed obliczem kibiców.

Poniżej znajdziecie również wypowiedzi 18-latka na pozostałe pytania dziennikarza. Zapraszamy wszystkich chętnych do krótkiej lektury.

Jamal Musiala na temat:

...liczby zawodników Bayernu w kadrze Niemiec:

„...Fakt, że znam już tutaj w kadrze niektórych graczy jest pomocny, zwłaszcza mając czasami jakieś pytania. Czuję się tutaj świetnie. Z każdym mogę porozmawiać bez przeszkód. Z dnia na dzień poznajemy się coraz lepiej.”

...możliwego braku szansy gry na EURO:

„...Dla mnie już samo przebywanie z kadrą i zdobywanie doświadczenia jest plusem. Kiedy jednak otrzymuję szansę i wchodzę do gry, po prostu staram się zrobić to najlepiej jak potrafię.”

...kadry Niemiec:

„...Dla mnie wszystko jest jeszcze bardzo nowe. Grałem tylko jeden sezon. Inni są tu od dziesięciu lat. Mimo wszystko czuję się tutaj komfortowo i mogę się wiele nauczyć od innych zawodników.”

...pierwszego powołania do kadry Niemiec:

„...Dokładnie to pamiętam. Podczas jednego z treningów Bayernu, Hansi Flick powiedział mi, że rozmawiał z Joachimem Loewem i w ciągu najbliższych kilku dni otrzymam telefon. Byłem w siódmym niebie.”

...pozycji na boisku:

„...Jestem gotowy grać na każdej pozycji. Mogę grać na dziesiątce, mogę grać na skrzydłach, mogę grać na ósemce. Jeśli będę potrzebny, jestem gotowy zagrać tam, gdzie będę potrzebny.”

...gry na EURO przed obliczem kibiców:

„...To będzie dla mnie coś nowego, aby zagrać przed takim obliczem fanów. Nie mogę się doczekać. Atmosfera będzie naprawdę dobra.”

 

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)14.06.2021 07:50
Oby. Jego kariera może potoczyć się bardzo różnie. Ale ja wierzę, że będzie dobrze.
13.06.2021 21:49
Pójdzie drogą Lahma, Kimmich czy Mullera:)
13.06.2021 14:17
Myślę, że jego docelowa pozycja jeszcze jest kwestią otwartą.
13.06.2021 12:28
Fajny chlopak ten Jamal. Widac ze sodowka mu nie uderzyla i raczej juz nie uderzy. W przyszlym sezonie moze byc pierwszym do wejscia z lawki jesli chodzi o zawodnikow ofensywnych a za kilka sezonow ma szanse byc waznym ogniwem 1skladu. Ma sie od kogo uczyc, tylko nabrac musi masy miesniowej by bardziej dawac radebw pojedynkach silowych.
13.06.2021 11:06
Dla niego nawet jeśli w ogóle nie zagra poczucie atmosfery wielkiego turnieju, bycie z drużyną to będzie trudne do przecenienia doświadczenie, które w przyszłości może zaprocentować.