DieRoten.pl

Mueller o Złotej Piłce i swoich asystach

29.11.2021, 10:17:33
FotoOlimpik

Mistrzowie Niemiec mają już za sobą kolejne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się u siebie z Arminią Bielefeld.

Koniec końców podopieczni Juliana Nagelsmanna wywiązali się ze swojego zadania i mimo niemałych problemów ze skutecznością, mistrzowie Niemiec pokonali swoich przeciwników z Bielefeld 1:0 po bramce Leroya Sane w drugiej części spotkania.

Przy okazji wygranego spotkania, przed kamerami stacji „Sky” na kilka pytań dziennikarzy odpowiedział Thomas Mueller, który odniósł się nie tylko do kolejnej asysty, ale i również nadchodzącej gali Złotej Piłki, gdzie spore szanse na wygraną ma Robert Lewandowski.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Thomas Mueller na temat:

…Złotej Piłki:

„…Nie ma co dyskutować, Lewy musi wygrać, to pewne. Absolutnie na to zasługuje. Teraz ludzie w Hiszpanii powiedzą, że Benzema też grał super, ale Lewy wygrał z nami wszystko, a potem ustanowił rekord bramek w następnym sezonie Bundesligi. Następnie trzeba jeszcze zobaczyć, co robi z reprezentacją Polski.”

…swoich asyst:

„…W przypadku asyst chodzi o to, aby nadążyć za innymi. W takim meczu wiele rzeczy idzie nie tak, zwłaszcza w ofensywie. Mam też tę przewagę, że wokół siebie mam wielu zawodników z bardzo dobrą jakością wykończenia sytuacji.”

…Dorocznego Walnego Zgromadzenia:

„…Jest wiele okoliczności, które sprawiły, że stało się to, co się stało. Dialog ten nie przebiegał w sposób zadowalający podczas tego wydarzenia. Chodzi o dialog między kibicami a klubem. O czym rozmawiają obie strony? Ludzie rozmawiają trochę obok siebie. Walne Zgromadzenie zazwyczaj składa się z nudnych raportów w ciągu pierwszych dwóch godzin, ale nie jestem ekspertem od tego. Efekt nie był dobry, nie trzeba być ekspertem, aby to stwierdzić. Ale jestem też pozytywnie nastawiony do tego, że klubowi udaje się załatwić sprawy w sensie kibiców i członków. Mamy odpowiednich ludzi, którzy to zrobią i poradzą sobie z tym.”

…pochwał Lothara Matthaeusa:

„…No tak, Lothar bardzo dobrze podsumował moją grę, ale mam wokół siebie świetnych kolegów, którzy również wykańczają moje podania. Dziś jednak zabrakło w naszych akcjach 5%.”

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)02.12.2021 09:44
Super czas ma od czasu Flicka. Jeszcze będziemy mieli z niego wiele pociechy.
29.11.2021 18:06
O Mullerze nikt nie musi mówić, im mniej szumu tym lepiej. Niech robi to co robi a będzie dobrze:)
29.11.2021 16:10
Faktycznie szkoda, że asysty nie są postrzegane w ten sam sposób co gole. Gdyby tak było, to o Müllerze mówiłoby się w tych samych kategoriach co o Lewandowskim. Müller trochę za mało ma uznania i uwagi mediów jak na gracza, który tak wiele wnosi do gry swojego zespołu. Wszyscy się martwią co będzie z Bayernem po odejściu Lewandowskiego. Ja się zastanawiam jak będzie sobie radził Bayern w ataku kiedy zabraknie w nim Müllera.
29.11.2021 11:37
Gdyby złote piłki były rozdawane za asysty to Mueller byłby seryjnym jej zdobywcą.