DieRoten.pl

Thomas Mueller od wielu miesięcy znajduje się w bardzo wysokiej formie. Wystarczy tylko spojrzeć na liczby wychowanka FCB w tym sezonie, aby się o tym przekonać.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe, to pomocnik Bayernu Monachium wystąpił łącznie w 33 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 13 bramek oraz 14 asyst.

Jakiś czas temu Thomas Mueller w rozmowie dla niemieckiej stacji „Sky” odniósł się do kwestii swojego możliwego powrotu do niemieckiej reprezentacji narodowej. Niemiec dał jasno do zrozumienia, iż jest gotowy i ma pragnienie pogoni za tytułami latem. Ponadto 31-latek poruszył kilka tematów związanych z meczem z BVB.

Poniżej znajdziecie fragmenty wypowiedzi wychowanka bawarskiego klubu. Zapraszamy do lektury.

Thomas Mueller na temat:

…powrotu do kadry narodowej Niemiec:

„…Zasadniczo czuję się dobrze w mojej drużynie. Fajnie jest być na boisku z chłopakami, a na boisku jest wielu zawodników reprezentacji narodowej. Latem mam ochotę na pogoń za tytułami. Czy dla mnie skończy się to po finale Ligi Mistrzów, czy będę grał wtedy w reprezentacji, zobaczymy. Jestem zdecydowanie gotowy na powrót.”

…rzekomego faulu Sane przed golem na 3:2:

„…Nie odgwizdałbym tej sytuacji jako przewinienia. Sposób, w jaki gwizdał dziś Marco Fritz, był w moim odczuci bardzo, ale to bardzo dobry.”

…2 straconych bramek:

„…Popełniliśmy błędy. Wynik 2:0 był na korzyść dortmundczyków. Po 2:1 intensywność była już większa, zwłaszcza w pojedynkach. Po tym BVB nie mogło się już rozpędzić. Następnie doprowadziliśmy do 3:2.”

…jakości FCB, aby odrabiać straty:

„…Ta nasza jakość, aby odwracać losy meczu, to także część naszego DNA. Ale jest to już trochę nużące. Nie taki jest nasz plan przedmeczowy, nikt nie musi tego powtarzać. BVB strzeliło 2 bramki po 2 pierwszych akcjach. To nie jest tak, że nas zdominowali.”

źródło: TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama11.03.2021 10:12
Niesamowita statystyka, powiem szczerze, głupio by było, gdyby tracił siły na kadrę, która nie wiadomo, kiedy stanie na nogi
09.03.2021 14:30
no to przynajmniej się wyjaśniło co zrobi Tomek jeśli otrzyma powołanie.
09.03.2021 13:29
Low po Euro kończy przygodę z reprezentacją i myślę że nowy trener na pewno powoła Thomasa, pytanie czy Low się ugnie i powoła go na Euro?
09.03.2021 10:23
Tak obstawiałem, że jak tylko Loew zapali zielone światło to trójka banitów może chętnie wrócić. Ciężko im się dziwić. Tomek podczas następnego turnieju Euro będzie mial prawie 35 lat. On wie, że nie ma zbyt dużo alternatyw, jeśli nie teraz z Loewem to najprawdopodobniej nigdy nie będzie miał już szansy wygrać Euro. Dla Bayernu niestety Plprzyszły sezon też będzie ciężki, sporo zawodników wróci późno po Euro :/

Edytowano : 2021-03-09 10:25:13

Tak obstawiałem, że jak tylko Loew zapali zielone światło to trójka banitów może chętnie wrócić. Ciężko im się dziwić. Tomek podczas następnego turnieju Euro będzie mial prawie 35 lat. On wie, że nie ma zbyt dużo alternatyw, jeśli nie teraz z Loewem to najprawdopodobniej nigdy nie będzie miał już szansy wygrać Euro. Dla Bayernu niestety przyszły sezon też będzie ciężki, sporo zawodników wróci późno po Euro :/
09.03.2021 10:09
Kadra jest ważniejsza niż reprezentacja....
Szkoda, że dla was działa to tylko w jedną stronę
09.03.2021 10:05
@Skobry ma rację, szkoda młodych graczy.
09.03.2021 09:45
Na miejscu Tomka bym nie wracał do Reprezentacji. Chyba że inny selekcjoner ja obejmie Lowe mu podziękował niech Tomek podziękuję jemu
09.03.2021 09:19
@tapczan
Dokładnie. Ze swoim podejściem Loew niczego więcej (najprawdopodobniej) z obecnej kadry nie wyciągnie. Szkoda tylko obecnego pokolenia (Gnabry, Sane, Werner, Havertz, Kimmich, Goretzka), które przy innym trenerze mogłoby na ME naprawdę coś ugrać.
09.03.2021 09:09
Mam nadzieję, że po finale CL będzie wypoczywał i przygotowywał się do kolejnego sezonu w FCB, a nie tracił czas i siły w kadrze Loewa. Niech wraca, ale już u następcy Jogiego.