DieRoten.pl

Mueller: Nie pozwolimy sobie, aby ta porażka nas powaliła

05.10.2021, 09:37:05
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Niestety, ale każda seria kiedyś się kończy... Przekonać się o tym mogli niedzielnego wieczoru zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec, którzy polegli z Eintrachtem Frankfurt.

reklama

reklama

Piłkarze Bayernu po serii 10 spotkań bez porażki pod wodzą Juliana Nagelsmanna (9 zwycięstw i 1 remis), musieli w końcu pogodzić się z pierwszą porażką – niedzielnego późnego popołudnia monachijczycy polegli 2:1 na własnym podwórku z Eintrachtem Frankfurt.

Tuż po spotkaniu, tradycyjnie już w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na liczne pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku FCB wybór padł między innymi na Thomasa Muellera, który dał jasno do zrozumienia, że mimo irytującej klęski, monachijczycy nie pozwolą sobie na wytrącenie z równowagi.

− To, że tak szybko dopuściliśmy do wyrównania, było bardzo irytujące. Nie byliśmy skuteczni zarówno w obronie, jak i w ataku. Jesteśmy sami sobie winni. Z odczuć wynika, że powinniśmy byli wygrać – powiedział Mueller.

− Jeśli wykorzystalibyśmy nasze szanse, to mogło się nawet skończyć na 3:1 lub 4:1. Wtedy każdy znów śpiewałby Super Bayern. Nie będzie jednak Super Bayernu. Musimy się z tym uporać i pokazać z lepszej strony w kolejnych meczach – mówił dalej.

− Strzał Kostica na bramkę był wręcz idealny. Mieliśmy trochę pecha, że piłka nie zdołała się odbić od któregoś z nas dodał Niemiec.

− Oczywiście można ulec wpływom z zewnątrz i wewnątrz. Znajdowaliśmy się w bardzo dobrym nastroju i chcieliśmy w nim pozostać. Mimo wszystko, ta porażka nie wytrąci nas z równowagi i nie powali nas. Nie pozwolimy na to podsumował Thomas Mueller.

Obecnie Thomas, podobnie jak kilkunastu jego kolegów opuścił stolicę Bawarii i udał się na zgrupowanie niemieckiej reprezentacji narodowej, która w najbliższym czasie zagra kolejno z Rumunią oraz Macedonią Północną.

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama16.10.2021 11:28
Jutro trzeba wygrać. A porażka musiała przyjść. Dobrze, że w takim meczu.
05.10.2021 14:26
Dokładnie, po jednej porażce nie można robić aż takiej tragedii, tym bardziej że nadal jesteśmy liderem.
05.10.2021 11:20
Zimny prysznic czasem się przydaje.
05.10.2021 09:44
To zwykły wypadek przy pracy, wyciągnąć wnioski i niech walec jedzie dalej.