DieRoten.pl
Reklama

Mueller może dziś przegonić Beckenbauera

fot.
Reklama

Tydzień temu Bayern Monachium w ramach trzynastej kolejki niemieckiej pierwszej Bundesligi, pokonał na własnym podwórku Arminię Bielefeld.

Bramkę na wagę jakże cennego zwycięstwa zdobył wtedy Leroy Sane, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Warto odnotować, że asystę przy jego trafieniu zaliczył nie kto inny, a Thomas Mueller, dla którego był to szósty mecz z rzędu z minimum jedną asystą (rekord życiowy).

Niemiec miał jednak inne powody do dumy, albowiem był to jego 396. występ w karierze dla Bayernu w Bundeslidze – tym samym wychowanek FCB zrównał się z legendarnym Franzem Beckenbauerem. Podczas wywiadu dla „Sky”, Thomas odniósł się nie tylko do spotkania, bramki swojego kolegi, ale i również dogonienia legendarnego „Cesarza”.

− W takich meczach zawsze chodzi o to, aby grać do samego końca. To, że Leroy strzelił bramkę w taki sposób, świadczy tylko o jego jakości – powiedział Mueller.

− Oczywiście asysty są ważne, ale mam tę korzyść, że wokół mnie biegają piłkarze o świetnej jakości wykończenia – mówił dalej.

− Jeśli pozostanę sprawny i będę w formie, to dogonię jeszcze jedną czy drugą legendę Bayernu. Podążam drogą, którą sobie obrałem do tej pory – podsumował Thomas Mueller.

Jeśli dziś Thomas otrzyma szansę gry, to wyprzedzi Franza Beckenbauera i będzie miał już tylko przed sobą 5 zawodników, którzy rozegrali więcej spotkań dla Bayernu w Bundeslidze – Sepp Maier (473), Oliver Kahn (429), Gerd Mueller (427), Georg Schwarzenbeck (416) oraz Klaus Augenthaler (404). Jak z kolei wygląda TOP 5 wszech czasów, licząc wszystkie rozgrywki? Odpowiedzieć znajdziecie poniżej.

Najwięcej występów w historii Bayernu:

1. Sepp Maier – 661 spotkań.
2. Oliver Kahn – 632.
3. Thomas Mueller – 602.
4. Gerd Mueller – 580.
5. Klaus Augenthaler – 551.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...