DieRoten.pl
Reklama

Mueller: Lewy zasłużył na Złotą Piłkę!

fot.
Reklama

Co prawda blisko półtora tygodnia temu Złotą Piłkę otrzymał Leo Messi, ale wiele legend piłki nożnej nie ma wątpliwości, że to Lewandowski powinien wygrać.

Wielu byłych piłkarzy, dziennikarzy, ekspertów oraz działaczy klubowych nie ma wątpliwości, że to Polak powinien zdobyć Złotą Piłkę, biorąc pod uwagę jego dokonania i niesamowite liczby w 2021 roku.

W obronę Roberta Lewandowskiego wzięło również wielu zawodników rekordowego mistrza Niemiec – dla przykładu krótko po gali Złotej Piłki w serwisie „Linkedin” post na temat naszego rodaka zamieścił jego klubowy kolega − Thomas Mueller. Treść jego wiadomości znajdziecie poniżej.

− Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była zdecydowanie rozczarowująca. Dla niektórych nawet jeszcze bardzie.

Choć w branży jestem już od jakiegoś czasu i dlatego nie byłem specjalnie zaskoczony wynikiem (podobnie było z Riberym w 2013 roku), to cała sprawa uformowała i potwierdziła we mnie pewną myśl - mamy świetnych zawodników w Bundeslidze i nie musimy się ukrywać.

Aby uzyskać światowe uznanie, potrzebujemy jednak więcej międzynarodowych sukcesów. Jest to dla mnie również ogromna motywacja, aby rzucić wszystko na szalę, aby przywrócić Ligę Mistrzów do Monachium i pokazać piłkarskiemu światu, co jest czym.

Przede wszystkim to, co ma do zaoferowania niemiecka piłka nożna. Najbliższa okazja do tego będzie już w środę w meczu CL z Barceloną. Do dzieła! PS: W przypadku Messiego głosowanie wygrał prawdopodobnie najlepszy indywidualista, jakiego kiedykolwiek stworzył futbol.

Gratuluję więc Lionelowi zdobycia Ballon d'Or, chociaż uważam, że tym razem bardziej zasłużył na to Robert Lewandowski – napisał Thomas Mueller.

Źródło: Linkedin
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...