DieRoten.pl

Mueller: Jamal jest absolutnym magikiem gry

20.09.2021, 11:30:47
FotoOlimpik

Jamal Musiala od miesięcy robi wielką furorę w niemieckim świecie piłki. 18-latek zaczyna odgrywać ważną rolę nie tylko w Bayernie, ale i również w kadrze narodowej Niemiec.

18-latek uchodzi za jeden z największych talentów niemieckiej piłki, który zdaniem wielu ekspertów, piłkarzy oraz działaczy klubowych ma przed sobą drzwi do wielkiej kariery, o ile nadal będzie kontynuował swój rozwój, podparty ciężką pracą i ambicją.

Ostatnio na temat Jamala Musiali wypowiedział się Thomas Mueller, który nie szczędził pochwał pod adresem swojego zdecydowanie młodszego kolegi. Wychowanek FCB jest przekonany, że pomocnik nie jest już tylko uzupełnieniem kadry, a graczem, który może zrobić różnicę na boisku.

− Jamal jest absolutnym magikiem gry. Szczególną rzeczą jest to, że oprócz talentu do gry w piłkę, ma również wspaniały charakter. Ten chłopak jest skromny, pracowity i pewny siebie. On nie jest już uzupełnieniem kadry, a piłkarzem, który może zrobić różnicę – powiedział Mueller.

− Przyjmuje piłkę i dokładnie wie co chce zrobić, szuka swoich okazji. Gra mądrze, pracuje cały czas. Wszystko to czyni go wyjątkowym. Jeśli będzie to wszystko wnosił na boisko za każdym razem, to pomoże nam wygrywać spotkania – mówił dalej.

Pod koniec rozmowy na temat młodego pomocnika bawarskiego klubu, Thomasa zapytano również czy pewnego dnia Musiala może go zastąpić zarówno w Bayernie, jak i kadrze narodowej Niemiec.

− Ta, w pewnym momencie może zająć moje miejsce – podsumował Muellerem z uśmiechem.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama20.09.2021 18:05
Chyba nic poważnego się nie stało ale czekamy na oficjalne info.
20.09.2021 15:51
Szkoda, że Jamal złapał jakiś uraz na treningu :/
Oby szybko wrócił do pełni zdrowia...
#MiaSanMia
20.09.2021 12:12
Jeżeli ściągnął Go Brazzo to za Niego i Davisa pomimo jego wielu błędów i tak należą mu się dwa pomniki.
20.09.2021 12:03
To prawda. Wiele braków jeszcze u Jamala widać (normalne w tym wieku), ale oceniając całokształt i potencjał absolutnie na plus.