Mueller i spółka gorsi od Meksyku

Za nami kolejny dzień zmagań na Mundialu w Rosji. Wczorajszego późnego popołudnia przyszło nam w końcu oglądać w akcji większą liczbę graczy Bayernu Monachium.

Swoje spotkanie rozgrywali wczoraj przede wszystkim broniący tytułu mistrza Świata – Niemcy – którzy byli całkowicie bezradni wobec grającego skuteczniejszą piłkę Meksyku.

Podopieczni Joachima Loewa dwoili się i troili, ale nie wystarczyło to na Meksykanów, których bramka na 1:0 w pierwszej połowie wystarczyła, aby dowieźć to jakże cenne zwycięstwo do samego końca pojedynku na Łużnikach w Moskwie.

Niemcy ostatecznie przegrali 0:1, zaś niemalże wszyscy piłkarze "Die Mannschaft" zagrali poniżej wszelkich oczekiwań. Bliscy szczęścia byli Toni Kroos oraz Julian Brandt (poprzeczka i słupek), ale to ekipa z Ameryki Północnej okazała się lepsza.

Tym razem w akcji przyszło nam oglądać dokładnie pięciu zawodników Bayernu Monachium, którzy wystąpili od pierwszej minuty i grali do samego końca. Mowa o takich piłkarzach jak Manuel Neuer, Jerome Boateng, Joshua Kimmich, Matts Hummels oraz Thomas Mueller.

Podczas gdy większość piłkarzy drużyny prowadzonej przez Joachima Loewa zwyczajnie zawiodła, to z dobrej strony pokazał się 32-letni Manuel Neuer. Wczoraj odbyły się także dwa inne pojedynki grupy E.

W pierwszym meczu Serbowie pokonali skromnie 1:0 Kostarykę po przepięknej bramce Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego. Niedzielne zmagania kończył pojedynek Szwajcarii z uchodzącymi za głównych faworytów do wygrania Mundialu – Brazylijczyków. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1.