DieRoten.pl

Mueller: Hansi odegrał bardzo ważną rolę

21.11.2020, 09:29:00
FotoOlimpik

Kiedy Hansi Flick obejmował Bayern na początku listopada, to wielu ekspertów spodziewało się, że 55-latek będzie tylko opcją tymczasową na góra 2-4 tygodnie.

Niemniej jednak po serii świetnych wyników i całkowitej odbudowie zespołu, Hansi został na dłużej, zaś kilka miesięcy później podpisał z klubem umowę, która związała go z Bayernem do końca czerwca 2023 roku.

Podczas niedawnej rozmowy dla portalu „Bundesliga.com” na temat swojego trenera wypowiedział się Thomas Mueller, który nie szczędził pochwał pod adresem 55-latka. Ponadto Niemiec odniósł się także do udanej rundy wiosennej w wykonaniu mistrzów Niemiec (w tym do wygranego 1:0 starcia z Borussią Dortmund).

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zachęcamy do lektury!

Thomas Mueller na temat:

...Hansiego Flicka:

„...Odkąd Hansi został naszym trenerem, to wartość naszego zespołu i mnie personalnie wzrosła drastycznie. Grałem bardzo dużo i mogłem zaliczyć kilka dobrych występów w naszej drodze po tytuły i sukces, jaki osiągnęliśmy jako drużyna. Hansi odegrał bardzo ważną rolę, szczególnie jeśli chodzi o moją pozycję na boisku i moją rolę w zespole. Posiadamy silną więź, ale najważniejsze jest to, że funkcjonujemy i wygrywamy jako zespół.”

...udanej rundy wiosennej:

„...Graliśmy fenomenalnie na wiosnę. Wydaje mi się, że rozegraliśmy liczbowo najlepszą rundę wiosenną w historii Bundesligi. Byliśmy na fali z tygodnia na tydzień, dominowaliśmy swoich rywali i nie pozwoliliśmy, aby coś nam uciekło z rąk. Zanotowaliśmy tylko jeden remis i co tydzień pokazywaliśmy się z dobrej strony. Mieliśmy wielkie pragnienie i napędzaliśmy się wzajemnie, zaś po przerwie spowodowanej pandemią, wszystko tylko narastało w nas. Niesamowicie się wzajemnie nakręcaliśmy. To było niesamowite.”

...wygranej 1:0 z BVB na wiosnę:

„...To było ważne zwycięstwo. Choć ostatnio zawsze wygrywaliśmy z BVB, to były to przeważnie bardzo zacięte spotkania. Z Borussią nigdy nie jest łatwo. Na domiar wszystkiego rozgrywali dobrą drugą część sezonu. My jednak prezentowaliśmy się nieco lepiej, dzięki czemu zdobyliśmy tytuł. Joshua zdobył wtedy piękną bramkę. To był zdecydowanie decydujący punkt w walce o mistrzostwo.”

...bycia tak doświadczonym piłkarzem w składzie:

„...To dobra zabawa, ale i duża odpowiedzialność każdego dnia. Jeśli jesteś gdzieś od dłuższego czasu, chcesz mieć pewność, że wszystko idzie gładko, jednakże musisz też wspierać innych kolegów, jeśli są jakieś problemy i upewnić się, że robią właściwe rzeczy. To Ci zapewnia sporo radości.”

źródło: Bundesliga.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama21.11.2020 16:52
Byle nie odszedł od nas w to lato do DFB.
21.11.2020 12:15
Idealny trener dla Bayernu.
21.11.2020 10:56
Mam nadzieję że zostanie z nami na lata jak Się Alex w Manchesterze
21.11.2020 10:18
Miał być strazakiem, a będzie może największym trenerem w historii klubu.
21.11.2020 10:14
Strach pomyśleć, że Muellera mogłoby nie być w Bayernie gdyby Flick nie zmienił Kovaca.