Młodzież zawodzi

U19 ponosi klęskę w domu

W 19. kolejce Bundesligi zespól prowadzony przez Heiko Vogla przegrał na Säbener Straße z 1. FC Nürnberg 2:3 (1:2). 250 widzów pierwszą bramkę zobaczyło już w 20 minucie, kiedy to Philipp Hercher pokonał golkipera Bayernu U19. Kolejna bramka dla gości padła po samobójczym trafieniu Alexander Gschwend. Środkowy obrońca postanowił jednak jeszcze przed przerwą zrehabilitować się, trafiając do siatki strzeżonej przez bramkarza Nürnberg. W drugiej połowie po niespełna dwunastu minutach ten sam zawodnik zdobył swojego kolejnego gola. W 65. minucie spotkania strzelec pierwszej bramki dla gości zaliczył drugie trafienie i podwyższył wynik na 2:3. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Zespół U19 Bayernu Monachium zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Do prowadzącego Hoffenheim traci 12 punktów, jednak młodzi Bawarczycy mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania.

U17 bez zwycięstwa

Zespół prowadzony przez Heiko Herrlicha podobnie jak starsi koledzy przegrał swoje spotkanie w Stuttgarcie. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim wynikiem 4:2 (2:1). Bramki w pierwszej połowie dla VfB zdobyli Niklas Lohmann oraz Thomas Kunz. W 39. minucie nadzieję w serca zawodników U17 wlał Marco Stefandll, który zdobył swojego 12 gola w sezonie dla Bayernu. Po zmianie stron bramkę dającą remis strzelił Fabian Benko. Radość podopiecznych Herrlicha nie trwała zbyt długo, bowiem po niespełna kwadransie gry, za sprawą Alexandra Groissa oraz Berkaya Özcana VfB Stuttgart objął prowadzenie na 4:2. Młodzież Bayernu zajmuje obecnie 3 miejsce ze stratą 6 punktów do prowadzącego lidera. FCB U17 ma jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz.